Міжнародні резерви України скоротилися до $28,9 млрд через валютні інтервенції НБУ


Міжнародні резерви України скоротилися до $28,9 млрд через валютні інтервенції НБУ

Фото: пресслужба НБУ

Міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28,86 млрд станом на 1 березня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

У лютому резерви знизилися на 3,5% через інтервенції Національного банку з продажу валюти для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку, які значною мірою були компенсовані валютними залученнями на користь уряду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Загалом у лютому 2023 року динаміку міжнародних резервів визначали такі фактори.

Операції НБУ на валютному ринку України. У лютому НБУ відповідно до балансових даних продав на валютному ринку $2,47 млрд і викупив у резерви – $27,7 млн. Чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з січнем 2023 року на $609 млн – до $2,45 млрд.

Надходження на користь уряду та виплати за обслуговування та погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду до НБУ надійшло $2,39 млрд. З цієї суми $2,06 млрд отримано від Світового банку, зокрема $1,24 млрд – від США через трастовий фонд Світового банку. Ще $330,4 млн – від розміщення валютних ОВДП.

Уряд виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $570,4 млн, з яких $354 млн – за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $154,1 млн – борг перед Світовим банком, решта – борг перед іншими міжнародними кредиторами.

Крім того, Україна виплатила Міжнародному валютному фонду $306,3 млн.

Переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У лютому внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів зменшилась на $130,7 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту.

  • У січні 2023 року резерви НБУ впритул наблизилися до $30 млрд, попри продаж ним $3 млрд.
  • 31 січня НБУ зобов’язав банки сформувати додаткові резерви на 73 млрд грн.
  • 10 лютого глава НБУ заявив, що кредитний ризик залишається найбільшою загрозою для банківського сектору.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Джерело

Новости Чернигова