Місцева влада у Чернігові звернеться до уряду аби міністри скасували карантин вихідного дня

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 13 листопада, збереться на позачергове засідання з тим, щоб ухвалити звернення до Кабінету міністрів.

Як повідомив член виконкому, заступник міського голови Олекснадр Ломако, звернення до уряду буде стосуватися скасування положень карантину вихідного дня. Копію такого звернення планують надіслати до усіх народних депутатів, які у Верховні раді представляють Чернігів та Чернігівську область.

Олександр Ломако зазначив: постанова Кабінету міністрів про карантин вихідного дня прописана так, що місцеві органи влади не можуть пом‘якшити її норми.

«Рішення уряду має вищу юридичну силу. Поліція буде показово карати «порушників». Розміри штрафів суттєві – 170 тисяч гривень», – попередив чиновник підприємців на своїй сторінці у Фейсбук.

Місцева влада планувала провести першу сесію новообраної міської ради, проте ТВК призначила сесію на 20 листопада, тож виникла необхіднісь позачергово скликати для прийняття звернення членів виконавчого комітету.

Нагадаємо, уряд заборонив до 30 листопада протягом вихідних (субота та неділя) повноцінну роботу закладів громадського харчування. Кав’ярні та ресторани можуть лише продавати їжу та напої «на виніс».

Також не повинні праюцвати торгово-розважальні центри, заклади культури (кінотеатри, театри, тощо), фітнес-центри, салони краси, магазини промтоварів та інші заклади.

Виняток зробили лише для продуктових крамниць, аптек, банків, автозаправок, СТО, поштових відділень, тощо.

У зв’язку з цим кілька днів тривають акції протесту по всій країні. Підприємці вимагають скасувати постанову уряду і дозволити їм працювати на вихідних з дотриманнях усім праивл безпеки.

У Чернігові сьогодні, 13 листопада, о 12:00 заплановано мітинг підприємців біля стін Чернігівської міської ради.

Источник

Новости Чернигова