МВФ покращив прогноз щодо світової економіки, проте зростання стримує війна проти України


МВФ покращив прогноз щодо світової економіки, проте зростання стримує війна проти України

Фото: EPA

Міжнародний валютний фонд незначно покращив прогноз зростання світової економіки. Прогноз щодо зростання ВВП на 2023 рік покращено з 2,7 до 2,9%. Про це свідчать дані World Economic Outlook за січень 2023 року.

У прогнозі наголошується, що перспективи менш похмурі, ніж у жовтневому прогнозі, і можуть бути поворотним моментом. 

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

За історичними мірками зростання залишиться слабким, оскільки боротьба з інфляцією та війна Росії в Україні стримують активність.

«Економічне зростання виявилося напрочуд стійким у третьому кварталі минулого року завдяки сильним ринкам праці, стійкому споживанню домогосподарств та бізнес-інвестиціям, а також кращій, ніж очікувалося, адаптації до енергетичної кризи в Європі», – зазначають у МВФ.

Водночас загальна інфляція нині знижується в більшості країн, навіть попри те, що базова інфляція, яка виключає волатильніші ціни на енергоносії та продукти харчування, ще не досягла піку в багатьох країнах.

Крім того, раптове відкриття Китаю прокладає шлях для швидкого відновлення активності.

«І глобальні фінансові умови покращилися, оскільки інфляційний тиск почав знижуватися. Це, а також ослаблення долара США в порівнянні з його листопадовим максимумом, принесли невелике полегшення країнам з ринком, що формується, і країнам, що розвиваються», – прогнозують у МВФ.

Також у Фонді наголосили, що ескалація війни в Україні залишається серйозною загрозою глобальній стабільності, яка може дестабілізувати енергетичні чи продовольчі ринки та ще більше роздробити світову економіку. 

  • 27 грудня 2022 року Міністерство економіки оцінило падіння ВВП України у 2022 році на рівні 32%.
  • 26 січня 2023 року НБУ дав прогноз щодо інфляції на три роки. Чекає на уповільнення до 6,7%.
  • 26 січня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Джерело