МВФ та Україна: у Варшаві закінчились перемовини щодо нової економічної програми


МВФ та Україна: у Варшаві закінчились перемовини щодо нової економічної програми

Фото: ЕРА

Місія Міжнародного валютного фонду завершила дискусії з українською владою 8−15 березня у Варшаві щодо нової програми співпраці. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян.

За його словами, обговорення були продуктивними.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Було досягнуто дуже значного прогресу в досягненні згоди щодо комплексу заходів, які могли б стати основою програми, що підтримується Фондом», — заявив Степанян.

З огляду на цей прогрес, співробітники МВФ та влада очікують завершити обговорення найближчими днями. 

Зустрічі відбувалися у столиці Польщі, а також в онлайн-форматі.

Як повідомляє The Financial Times, МВФ найближчим часом оголосить про нову чотирирічну програму кредитування України на суму $15,6 млрд. У ході переговорів обговорювали суму від 14 до 16 млрд доларів.

За даними видання, на МВФ чинять тиск, щоб він надав більш комплексний пакет допомоги для країни, яка була економічно спустошена повномасштабним вторгненням Росії в лютому 2022 року.

  • 17 лютого стало відомо, що Україна успішно пройшла моніторингову програму МВФ, що відкрило шлях до переговорів про кредити.
  • 20 лютого директорка МВФ приїжджала до України, щоб обговорити кредитну програму на $15 млрд.
  • Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю Фокусу сказав, що нова чотирирічна програма передбачатиме виділення $5 млрд у 2023 році.

Джерело