На 23% менше коштів ніж у 2023: виконком Чернігівської міськради проголосував за бюджет міста на 2024 рік

28 грудня виконавчий комітет Чернігівської міськради проголосував за бюджет міста на наступний рік.

 

У бюджет заклали 2 мільярди 856 мільйонів 200 тисяч гривень. Це майже на 23% менше ніж 2023 року.

 

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

 

За словами начальниці фінансового управління міськради Олени Лисенко, всі галузі зазнали скорочення.

 

Це зробили для того, щоб направити більше коштів на допомогу Збройним Силам, а також на підтримку військовослужбовців та членів їхніх родин:

 

«В проєкті, який подавався на розгляд міській військовій адміністрації, було 30 мільйонів. Зараз – 314,8 мільйона», – каже Олена Лисенко.

 

Нагадаємо, фінансове управління міської ради надало проєкт бюджету на затвердження Чернігівській міській військовій адміністрації 4 грудня.

 

За словами виконувача обов’язків міського голови Олександра Ломака, 26 грудня вони отримали зауваження від МВА.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 308 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ЗАМІСТЬ 418: У ЧЕРНІГОВІ ЗМЕНШАТЬ ВИТРАТИ НА БЛАГОУСТРІЙ МІСТА

 

Згідно з документами, які надав Суспільному начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський, вони пропонували зекономити та перерозподілити на потреби ЗСУ майже 240 мільйонів гривень, зокрема, на закупівлю БпЛА, автомобілів, тепловізорів, засобів зв’язку тощо. Загалом пропозицій для скорочення видатків до проєкту бюджету було 29, їх ухвалили після обговорення з депутатами та громадськими активістами 20 грудня.

 

27 грудня на пресконференції Олександр Ломако сказав, що під час коригування бюджету вони врахували всі рекомендації МВА, крім однієї:

 

«Там, де вони просять 40 мільйонів гривень на придбання житла для людей з інвалідністю, які отримали її під час оборони країни. По суті, придбання житла – це завжди була державна політика. І за 40 мільйонів гривень ми суттєво це питання не вирішимо, а в бюджеті міста цих 40 мільйонів, відверто кажучи, немає. То, крім цього пункту, всі їхні пропозиції включені».

 

28 грудня після засідання виконкому Олександр Ломако сказав, що бюджет буде прийнятий після того, як міська військова адміністрація погодить його.

 

 

 

 

Источник

Новости Чернигова