На 87 році пішов з життя дисидент і Герой України Степан Хмара

21 лютого 2024 р.   9   0

На 87 році помер народний депутат чотирьох скликань, Герой України, політв’язень радянських концтаборів та співавтор Конституції України Степан Хмара. Про це повідомила його дружина Роксолана Хмара, передає сайт Відкритий.

Останнім часом Степан Хмара хворів і потребував допомоги. На початку осені минулого року йому поставили важкий медичний діагноз. Згодом громадськість звернулася з проханням допомогти родині фінансово – з оплатою лікування та проведенням хіміотерапії. Степан Ількович Хмара народився 12 жовтня 1937 року у селі Боб’ятин Львівської області. Здобув вищу освіту у Львівському медичному інституті за спеціальністю «стоматолог».
• У 1972 році почав брати участь у виданні підпільного журналу «Український вісник» та поширенні самвидаву. У 1975 році його вперше спробували арештувати, але справу закрили через відсутність доказів.
• У 1980 році Хмару заарештували та засудили до 7 років ув’язнення і 5 років заслання за статтею «антирадянська агітація та пропаганда». Після звільнення у 1987-му він активно долучився до відновлення української Гельсінської групи, брав участь у русі легалізації Української греко-католицької церкви та національного руху.
• Навесні 1990 року Хмару обрали депутатом Верховної Ради України. Того ж року він разом із Левком Лук’яненком та Михайлом Горинем заснував Українську республіканську партію.
• Восени 1990 року він приєднався до Революції на граніті, голодувавши разом зі студентами на Майдані в Києві.
• Степан Хмара був обраний народним депутатом Верховної Ради України трьох скликань. Зокрема, з грудня 2001 року був заступником голови партії “Батьківщина”, але вийшов з неї навесні 2005 року через конфлікт стосовно політики партії в парламенті.
• У 2006 році Хмарі присвоїли звання Героя України за вагомий внесок у боротьбу за незалежність та демократію.

Джерело

Новости Чернигова