На Чернігівщині чоловіка з переломом ключиці визнали придатними до служби та засудили за ухилення від мобілізації

26 червня 2024 року Деснянський районний суд міста Чернігова визнав винним чоловіка в ухиленні від військової служби під час мобілізації за статтею 366 ККУ та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з іспитовим строком у два роки.

Про це йдеться в єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Суспільне Чернігів.

Зокрема, чоловік у серпні 2023 року прийшов до ЦНАПу у Чернігові, аби виписатися з квартири, однак звідти його перенаправили до військкомату. Там він пройшов медичний огляд, де чоловікові встановили діагноз "консолідований перелом правої ключиці". Але лікарі вказали, що він придатний до військової служби та виписали повістку, згідно з якою чоловік мав з'явитися через п'ять днів до військкомату. Однак той не з'явився.

В суді чоловік розповідав, що пізніше приносив медичні документи про свій хворобливий стан, але лікарі їх не дивилися. Також зазначав, що не оскаржував висновок ВЛК, бо не знав законодавство.

Суд врахував декілька обставин, які пом'якшують покарання, а саме: чоловік жодного разу не притягувався до кримінальної відповідальності, має хворобливий стан (на час проходження ВЛК в обвинуваченого був встановлений діагноз: консолідований перелом правої ключиці, поперековий остеохондроз у стадії ремісії, далекозорний астигматизм обох очей). Зокрема, вказаний перелом правої ключиці потребував оперативного втручання, у зв`язку з чим останній був прооперований і на теперішній час потребує лікування.

Суд прийшов до висновку про можливе виправлення чоловіка без відбування покарання, але з іспитовим строком у два роки та поклав на нього наступні зобов`язання:

  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
  • періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.

Загалом з 2022 року за статтею 366 ККУ на Чернігівщині суди першої інстанції винесли 74 вироки.

Источник

Новости Чернигова