На Чернігівщині для фельдшерів планують закупити електровелосипеди

18 електровелосипедів орієнтовною вартістю понад 800 тисяч гривень планують закупити для фельдшерів Сновської громади на Чернігівщині.

                     

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

Тендер на закупівлю з’явився на Prozorro. Замовник — «Сновський Центр Первинної медичної допомоги» Сновської міської ради.

Як розповіла генеральна директорка медзакладу Олена Шарпан, кошти на ці велосипеди виділяє міжнародна організація Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні.

«Це лікарі світу, так вона називається. Вона працює не тільки у Сновську. Ця організація по всій Україні працює: і в Корюківській громаді, і в інших громадах. Вони нам допомагають. Більшість фельдшерів обслуговує по декілька сіл. І щоб була доступність до надання медичної допомоги, вони вирішили нам зробити таку допомогу», — розповіла Олена Шарпан.

Загалом у Сновській громаді розташовуються 19 фельдшерських і два фельдшерсько-акушерських пункти та чотири амбулаторії. Електровелосипеди, в першу чергу, дадуть тим пунктам, де взагалі відсутній транспорт.

«Ці велосипеди дозволять одразу оперативно фельдшерам виїжджати. Це набагато швидше буде. Вони й так їздять на велосипедах, але це звичайні, там вже стільки ремонтували їх. Фельдшера, вони ж не сидять цілий день тільки у фельдшерському пункті. Люди похилого віку часто потребують допомоги саме вдома. Вони їздять на виклики й це майже постійно, і в будь-який час він може їхати на різні виклики. Якщо буде електровелосипед це буде значно зручніше. Тим паче якщо переїжджати між селами».

Один такий електровелосипед коштує в середньому близько 40 тисяч гривень.

«Нам вони (Асоціація «Medicos del Mundo» в Україні, — ред.) виділили кошти на 18 велосипедів. Це десь приблизно 808 тисяч гривень», — сказала Олена Шарпан.

Источник

Новости Чернигова