На Чернігівщині квітнуть скорозрісти, сніжноцвіти, ярники та скороліски: що це таке

white snowdrop flowers in spring

На Чернігівщині квітнуть скорозрісти, сніжноцвіти, ярники, скороліски. Про це повідомляють у своїх соцмережах Ічнянський національний природний парк і Навчально-наукова станція Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка в Чернігові.

Це – народні назви підсніжника білосніжного або звичайного ( не плутати з проліском, бо це дві різні квітки). Наукова назва квітки – «галантус», що означає «молочна крапля», на яку дійсно схожа квітка підсніжника з настанням темряви, адже вона закривається на ніч.

Як й інші квіти, ці також мають свої романтичні, іноді навіть трагічні легенди. Одна з них розповідає про те, що коли з’явився Всесвіт і все навколо, сніг ще не мав кольору. Він, як і вітер, шукали тих, хто з ними міг би поділитися своїм кольором, адже всі кольори вже були зайняті. Але ніхто не хотів, щоб сніг чи вітер мали однакові кольори з ними. Вітру набридло шукати і вирішив він бути без кольору, налітати, лякати та навіть ламати тих, хто йому відмовив. А сніг продовжував шукати і знайшов тільки одну маленьку білу квітку, яка погодилася, щоб сніг мав однаковий із нею білий колір. І відтоді сніг «не любить» жодної квітки, окрім підсніжника, оберігає його і не дає йому замерзнути навіть у 10-градусний мороз.

В унікальному природному заказнику на Чернігівщині живе найбільша популяція бобрів

Ця рослина відома ще з першого тисячоліття, у Середньовіччі її шанували як символ чистоти, а повсюдно почали вирощувати в ХІХ ст. У світі нараховується до 20 видів підсніжників і чимало сортів. У нас розповсюджені три види: звичайні (білосніжні), Ельвеза та складчасті. Це дійсно найперші квіти, які починають квітнути навіть коли ще є сніг, проте температура починає прогріватися в день до плюсових показників. Їх цвітіння може тривати до пізньої весни, залежно від регіону. За висновками фахівців, цьогоріч цвітіння підсніжників розпочалося майже на два тижні раніше у зв’язку з теплим лютим. Наразі вони на піку цвітіння, і в Ічнянському національному парку плантації підсніжників простягаються на кілометри.

Попри це, підсніжники заборонено зривати, адже ця рослина занесена до Червоної книги. Ще 20 років тому підсніжник білосніжний формував природні популяції в нашій, Чернігівській, Київській і Полтавській областях. На сьогодні чисельність популяції підсніжника різко зменшилася, а в багатьох місцях він узагалі зник. Ще не так давно підсніжники росли в багатьох країнах, але квітучі рослини масово знищували – формуючи їх у букети, а їхні цибулини викопували. Ще одна легенда стверджує, що ті, хто їх зриває, і ті, хто їх дарує, а також ті, хто їх продає та купує, ніколи не будуть щасливими в коханні.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівщина туристична, за матеріалами svitdovkola.com, dovidka.biz.ua, Ічнянського національного природного парку, Ю.О. Карпенка, зав.кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

Tags

Источник

Новости Чернигова