На Чернігівщині лишаються замінованими великі площі лісів (Фото, відео)

Під час робочої поїздки на Чернігівщину гендиректор підприємства ДП “Ліси України” Юрій Болоховець повідомив про проведення першого тендера серед компаній, які могли б займатися розмінуванням.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів

Сьогодні є різні технології розмінування територій, зокрема, із використанням дронів, але застосувати їх можна лише на відкритих місцевостях. Ліси саперам доводиться розміновувати вручну. Це ускладнює і здорожчує процес.

Олександр Подобєд — сапер підрозділу Державної спеціальної служби транспорту. Він крок за кроком обстежує ділянку лісового масиву неподалік Чернігова.

Олександр Подобєд показує осколки від мін. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Ось так дрібні частинки ми знаходимо в ґрунті, в дереві. І взагалі вони можуть перебувати будь-де. Це осколки від мінометних мін, які розривалися тут. Ми весь час знаходимо якісь деталі. І металошукач спрацьовує дуже часто. Ми присідаємо і починаємо шукати всі ці дрібні частинки. Вони можуть бути дрібними осколками, але ж з таким же сигналом може бути й будь-яка міна небезпечна, або ВОГ чи підривник від міни”, — каже Олександр.

Олександр родом з Кривого Рогу, раніше працював на СТО, а з початком повномасштабного вторгнення пішов добровольцем до лав ЗСУ, де пройшов навчання та отримав нову спеціальність:

“Я погодився на цю професію так, як у звичайному житті, в мене було хобі займатися пошуками з металошукачем. Тобто мені було цікаво і я приблизно розумів як працювати з металошукачем”.

Залишки снарядів від “Ураганів” та “Градів” на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щоб розпочати роботу сапери спочатку перевіряють ділянку. Очищують її від чагарників та посічених дерев, далі розділяють та маркують на спеціальні квадрати. І тоді приступають до ретельного очищення, – працюють сантиметр за сантиметром.

Місцеві жителі, які ігнорують заборону на відвідування лісів також додають саперам роботи.

Владислав Гулич. ФОТО: Суспільне Чернігів

“При пересуванні по лісу, по-перше, вони руйнують позначки на місцевості, де проходять ту, чи іншу ділянку сапери. А також це є небезпечним для їхнього життя. Коли вони будуть проходити якусь з ділянок можливе спрацювання розтяжки й до тієї людини буде проблематично добратися, щоб надати допомогу”, — каже командир батальйону Владислав Гулич.

За інформацією Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, в Чернігівській області від початку повномасштабного вторгнення було заміновано 21,5 тисячі гектарів лісів. Наразі очищено дев’ять з половиною тисяч гектарів. Як повідомив Суспільному генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець, загалом в Україні 210 тисяч гектарів ідентифіковані, як заміновані.

Тому, щоб пришвидшити розмінування ДП “Ліси України” планують залучити до цього процесу бізнес через проведення комерційних тендерів на розмінування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер
 

Источник

Новости Чернигова