На Чернігівщині лісівники заліснюють рекультивовані землі

Цієї весни лісівники філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» розпочали заліснення рекультивованих земель – ділянок, які потребують відновлення внаслідок екологічної або промислової діяльності, що призвела до їх пошкодження або забруднення.

Про це повідомляє Північний лісовий офіс.

На фото можна побачити, як зараз виглядають ці ділянки.

Важко повірити, але колись тут зростав густий ліс, оскільки свого часу ця територія була у користуванні лісового господарства.

У 2000-х роках рішенням Кабінету Міністрів України ділянки було передано у комунальну власність для облаштування піщаного кар’єру, задля якого весь ліс зрубали. З часом, після того, як кар’єр виконав своє призначення, роботи з видобутку піску припинили.

У 2023 році Добрянська селищна громада прийняла рішення  повернути ці землі до лісівників для того, щоб вони відновили ліси, що колись зростали на місці колишнього кар’єру.

У рамках проєкту FOREST RECOVERY філія «Городнянське лісове господарство» отримала  8 ділянок загальною площею 38,3 га.

«Ми не стали затягувати з відновленням і уже під час весняної лісокультурної кампанії заліснили 15 га землі, висадивши 85,8 тис. сіянців. Взагалі ми хочемо заліснити одразу усю територію, але, на жаль, виникла затримка через ґрунтові води, які піднялись на одній з ділянок. Чекаємо, щоб пішла вода, після чого продовжимо висаджувати. Хочеться, щоб ця територія якнайшвидше повернулась до свого природного стану і тут знову зростав ліс» – говорить головний лісничий філії Максим Левкович.

Відновлювати рекультивовані землі, особливо на прикордонних територіях, дуже важливо. З початку повномасштабної війни ліси на Півночі потерпають через потрапляння снарядів, мінометних мін, ракет, артилерійських боєприпасів, а внаслідок замінування 5,2 тис. га залишаються недоступними для лісівників, і зараз навіть приблизно неможливо передбачити, коли стане можливим відновити на цих територіях будь-яку лісогосподарську діяльність.

Источник

Новости Чернигова