На Чернігівщині майже 800 дітей щеплені проти кору в межах catch-up кампанії

У зв’язку з тим, що в Україні зафіксовано чергове підвищення рівня захворюваності на кір, у липні розпочалася так звана «наздоганяльна» вакцинальна кампанія. Вона розрахована на дітей, які через певні обставини пропустили планові щеплення: в 1 рік та в 6 років.

Про її хід на Чернігівщині розповіли спікери під час сьогоднішнього брифінгу в медіацентрі ОВА.

За словами регіонального координатора з підготовки та проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення в області – в.о. завідуючого відділом імунопрофілактики Чернігівського обласного центру контролю профілактики хвороб МОЗ Олександра Бубиря, 14190 доз комбінованого препарату доставлено в область 14 липня (в Україну – 5 липня).

«Щодо охоплення вакцинацією дітей: можна розділити на два напрями – за планом і в межах catch-up кампанії. У першому випадку на 1 липня цього року щеплено 40,6% дітей віком один рік та 33,1% – шести років. Триває і «наздоганяльна» кампанія. Отримана вакцина розподілена по всій області у 102 пункти щеплення. Логістика – в найкоротші терміни з дотриманням холодового ланцюга. В межах цієї ініціативи щеплені 798 дітей, ще у 628 випадках – відмова або ж батьки вагаються», – сказав Олександр Бубирь.

Загалом у план catch-up вакцинації потрапили майже 11 тисяч дітей. Кампанія має завершитися до вересня, щоб максимально убезпечити дітей. Адже навіть одна нещеплена дитина становить загрозу для всього колективу.

Джерело — Пресслужба Чернігівської ОДА.

Фото — ілюстративне.

Источник