На Чернігівщині мешкає червонокнижний кажан

Нічниця ставкова (Myotis dasycneme) — один з унікальних представників родини Лиликові (Vespertilionidae), класу Ссавці (Mammalia), який мешкає у водоймах та болотистих місцевостях. Цей маленький супутник нічного неба вражає не лише своєю містичною аурою, але й важливою роллю в екосистемі.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

Нічниця ставкова є середньорозмірним кажаном із характерною короткою та щільною шерстю, яка має відтінки від світло-сірого до коричневого кольору. Вона має великі вуха, що допомагають їй в розпізнаванні маленьких комах у темряві, та довгі вузькі крила, які забезпечують ефективний польот.

Нічниця ставкова влітку оселяється у будівлях (на горищах, під обшивкою стін), дуплястих деревах, у підземеллях, зимовими сховищами є штучні та природні печери. Вона здатна активно полювати та живитися навколоводними комахами, контролюючи популяції комах, таких як мошки та комарі. Її активний політ над водними ділянками сприяє підтримці біорізноманіття та стабільності екосистем. Її літні ареали також можуть включати узбережжя озер, струмків та інших водних ділянок.

Статевої зрілості самиці досягають на другому році життя, а період парування починається у вересні і продовжується протягом осені. Самиця народжує 1 маля один раз на рік. Живуть нічниці ставкові, в середньому, до 10 років.

У понад 80 тисяч гривень обійдеться незаконна риболовля під час нересту браконьєру з Ніжинщини

Нічниця ставкова стикається з різними загрозами, включаючи: зменшення кількості придатних сховищ (що пов’язано з вирубками старих дуплястих дерев, рекреаційним та господарським освоєнням підземель); непокоєння тварин в сховищах; негативне ставлення населення до рукокрилих. Проте, зусилля з охорони довкілля та контролю над використанням ресурсів можуть допомогти зберегти цей вид та його середовище існування для майбутніх поколінь.

Цікаві факти:

      ·   Одна нічниця протягом ночі може з’їсти кілька грамів комарів, а це — кількасот комах.

      ·    Не літають у дощ, бо намоклі крила важко складати, це дуже енергозатратно.

      ·  Більшу частину життя сплять, під час сплячки уповільнюються усі процеси життєдіяльності, серце б’ється кілька разів за хвилину, інтенсивність дихання також сповільнюється.

Нічниця ставкова — вид, який спорадично поширений на території України, занесений до Червоної книги України та має природоохоронний статус згідно з міжнародними угодами та конвенціями, підписаними нашою країною (Бернська та Боннська конвенції, Угода про збереження популяцій європейських рукокрилих) (Годлевська, Фесенко, 2010). 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Tags

Источник

Новости Чернигова