На Чернігівщині мешкають червонокнижні рисі — що відомо

Рись євразійська (Lynx Iynx L.) – яскравий представник родини котових, найчастіше зосереджується у гірських лісах Карпат, у Польських Татрах, на Балканах та у Скандинавії. На просторах нашої області можна зустріти в Чернігівському та Новгород-Сіверському районах. Так, за даними минулорічного обліку диких тварин, у мисливських угіддях Чернігівщини виявлено 24 голови рисі євразійської.

Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсівЧернігівської облдержадміністрації.

На жаль, сьогодні цю граціозну і невловиму тварину через її потайний стиль життя простіше побачити на картинці, ніж у дикій природі.

Крім того, варто зауважити, що в 1994 році ця тварина занесена до Червоної книги України зі статусом «рідкиснй вид».

Для збереження популяції рисі в нашій країні у 2021 році Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблений План дій щодо збереження рисі євразійської ( Lynx Iynx L.) в Україні. У рамках його реалізації працівниками мисливських господарств постійно здійснюють моніторингові дослідження кількісного складу популяції та ведеться боротьба з браконьєрством.

Що відомо про рись?

Це невловимий хижак, який харчується виключно м’ясом тварин. Надзвичайно цікавим фактом є те, що одна рись євразійська може легко контролювати та захищати територію площею понад 25 тисяч га.

Має характерні чорні китиці на вухах, довгу шерсть на щоках та густе хутро. Воно може бути сірим, іржаво-рудим або жовтим, але неодмінно вкритим плямистими, смугастими чи суцільними візерунками. Самці та самиці зовнішньо майже нічим не відрізняються. Читайте також: Докучливі крилаті: чи буде цього літа у Ніжині навала мошок?

До речі, довжина тіла у дорослого самця рисі сягає 76-110 см, у самок вона – на декілька сантиметрів коротша. Висота у плечах становить 60-65 см, довжина хвоста 10-30 см. Вага дорослої євразійської рисі 16-20 кг. Деякі найбільші представники цього виду важать до 32 кг.

Цікаві факти про рись:

  • на передніх лапах у них 4 пальці, а на задніх – 5 пальців;
  • у тварини дуже гострий зір;
  • самка, виховуючи дітей, приносить їм живих зайців і мишей, щоб дитинчата вчилися полювати;
  • пензлики на вухах забезпечують рисі неймовірний слух, якщо їх обрізати, то гострота слуху знизиться;
  • стародавні греки вірили, що тварина може бачити крізь предмети.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, чергова публікація про Менський зоопарк знову викликала хвилю людської турботи про звірів. 30 березня Дмитро Нічик із родиною привіз для тварин 800 кг моркви із Прилуччини, що за 200 км. Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова