На Чернігівщині п’ять громад організовують суспільно корисні роботи

На Чернігівщині суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня. На сьогодні рішення про організацію таких робіт прийняті у п’яти територіальних громадах області — Прилуцькій, Козелецькій, Остерській, Менській та Дмитрівській. Найближчим часом до ініціативи мають долучитися ще п’ять тергромад.

Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, розчищають від чагарників придорожні смуги поблизу блокпостів, підстанцій електромереж, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення, заготовляють дрова до опалювального сезону. Загалом до суспільно корисних робіт вже залучили 157 безробітних.

Фінансування суспільно корисних та громадських робіт, у яких беруть участь зареєстровані безробітні, здійснюється коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Кошторисом обласної служби зайнятості на це передбачено майже дев’ять мільйонів гривень, з яких уже використали близько п’ять з половиною мільйонів гривень.

Нагадаємо, урядова ініціатива «Армія відновлення» пропонує механізм  залучення тих, хто тимчасово втратив роботу, до суспільно корисних робіт. Причому оплата за такі роботи здійснюється на рівні мінімальної заробітної плати, яка з жовтня складає 6700 гривень, тоді як середній розмір допомоги по безробіттю, зокрема у Чернігівській області, становить 4346 гривень.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості

Источник