На Чернігівщині перераховано пенсії

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня проведено перерахунок пенсій. Загалом перераховано 81 тис. пенсійних справ. Середній розмір підвищення склав 97 гривень. Про це повідомляють у головному управлінні
 Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Зросли такі виплати, як:

  • мінімальна пенсія за віком пенсіонерам, які не працюють;
  • мінімальна пенсія шахтарям;
  • мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника;
  • мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;
  • підвищення ветеранам війни та членам сімей загиблих/померлих ветеранів війни; підвищення жертвам нацистських переслідувань з-поміж осіб з інвалідністю та членам сімей померлих жертв нацистських переслідувань;
  • пенсія за особливі заслуги перед Україною;
  • максимальний розмір пенсії;
  • надбавка донорам.

Також перераховано виплати відповідно до п. 3 постанови КМУ від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсіонерам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (зміни полягають в осучасненні розміру середньої зарплати, що застосовується у формулі розрахунку по інвалідності для ліквідаторів аварії на ЧАЕС).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки дітей народилося у Ніжині за тиждень

Крім того, проведено перерахунки для пенсіонерів, які не працюють і не досягли 70 років та мають 30 років страхового стажу (для жінок, 35 років — для чоловіків). З 1 грудня поточного року загальний розмір пенсії для пенсіонерів цієї категорії не може бути меншим ніж 2500 гривень.

Звертаємо увагу, що грудневі перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Пенсії виплачуються у визначену дату, починаючи з 4 грудня.

Довідково. Загальна кількість пенсіонерів в області на 1 грудня цього року складала 306,6 тис. осіб. Середній розмір пенсії — 4176 грн, що більш ніж удвічі перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (2093 грн). У порівнянні з 1 січня 2022 року середній розмір пенсії збільшився на 528 грн (або на 15 %).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Tags

Источник

Новости Чернигова