На Чернігівщині почали відстріл лисиць: подробиці

У Менській громаді, що на Чернігівщині, почали відстрілювати лисиць. Робити це дозволила державна протиепізоотична комісія при Корюківській районній державній адміністрації. Заборона на відстріл хижаків в громадах Чернігівщини діяла з літа 2022 року. За цей час популяція хижаків збільшилася, вони заходять в села і крадуть з людських обійсть курей та гусей, – пише Суспільне Чернігів.

Для того, щоб почати відстрілювати лисиць, мисливці й представник держекоінспекції ділять ділянку ліса на квадрати. Розставляють мисливців по периметру.

“Ми ставимо номера – стрільці, які підуть відстрілювати лисицю. З іншого боку ідуть загоничі, які поганяють цих тварин”, — розповів мисливствознавець Менського відділення єгерської служби Максим Іващенко.

Мисливствознавець Менського відділення єгерської служби Максим Іващенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Це четверте полювання на лисицю у Менській громаді, додав Максим.

Цього разу вполювали одну лисицю, ще одну підстрелили.

“Багато було звернень від населення, від старост наших сіл, які скаржаться, що протягом року, лисиці докучають”, — розповів мисливствознавець Менського відділення єгерської служби Максим Іващенко.

На Чернігівщині почали відстрілювати лисиць. ФОТО: Суспільне Чернігів
“Останнього року дійсно хижі тварини знахабніли. Вони йдуть не тільки в село, вони йдуть в господарства до людей, у двори, крадуть курей, качок. староста Данилівсько-Садового старостинського округу Людмила Ковбаса.

Староста Данилівсько-Садового старостинського окугу Людмила Ковбаса. ФОТО: Суспільне Чернігів

З її слів, в одному з таких господарств у січні 2024 року лисиці подушили 17 курей.

Разом з мисливцями під час полювання перебуває також й представник державної екологічної інспекції.

З його слів, він контролює, перевіряє документи на право проведення такого заходу, а також слідкувати за тим, щоб полювання проводилось на відповідний вид тварин

Також Артем Коломієць додав, що наразі існує велика загроза захворювання на сказ.

“В першу чергу небезпека саме від диких хижих тварин. Відбувається зараження поблизу населених пунктів сільської місцевості. Тому, було на рівні держави, на обласному рівні прийняті рішення провести вакцинування, шляхом розкидання приманок з вакциною і, відповідно, відстріл хижих та шкідливих тварин”.

Артем Коломієць, представник державної екологічної інспекції у Чернігівській області. ФОТО: Суспільне Чернігів

На Менщині відстріл хижаків проводитимуть до кінця лютого. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Источник

Новости Чернигова