На Чернігівщині понад чотири тисячі людей хворіють на ВІЛ та СНІД

Понад чотири тисячі людей хворіють на ВІЛ та СНІД у Чернігівській області. І нині ця цифра невпинно збільшується.

«Потрібно щоби кожна людина знала свій статус. Вона повинна хоча б раз у рік обстежуватися на ВІЛ-інфекцію і гепатити. Поширеність на сьогодні в нас дуже висока в області, війна зробила свій вплив, тому що це й сексуальне насильство, це і травми, й оперативні втручання, тому кількість пацієнтів збільшується», – розповіла завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Тесленок.

За словами лікарів, коли в людини знижується імунітет і вона все ж звертається до медзакладів — найчастіше це 3–4 стадія хвороби.

«Так, це невиліковна хвороба, але якщо приймати терапію, яка надається на сьогодні безкоштовно, людина має шанс на повноцінне життя, на народження здорових дітей і, приймаючи таблетки, вона становить через, мабуть, місяць 2–3, вона ставиться не заразною для оточуючих», – зазначила Ірина Тесленок.

ВІЛ-позитивні люди потребують підтримки, розповідає голова правління благодійної організації «Чернігівська мережа» Анжела Мойсеєнко. Один із напрямків роботи їх команди — створення толерантного середовища для тих, хто живе із цим статусом.

«У нас працюють і соціальні працівники, і психологи, оскільки звісно, лікарі консультують, вони призначають лікування, але в людей залишається багато питань і страхів: як поводитись у тій чи іншій ситуації, чи використовувати презервативи, коли їх партнер також має ВІЛ-інфекцію. Тому дуже часто люди звертаються за підтримкою. Плюс ми нагадуємо приїхати за ліками, відвідати лікаря. Ми дуже тісно працюємо з медичними установами, створені мультидисциплінарні команди», – повідомила голова правління БО «Чернігівська мережа» Анжела Мойсеєнко.

Зробити крок до знання свого ВІЛ-статусу та пройти тестування можна в сімейного лікаря, у кабінеті довіри, у центрі СНІДу тощо. Лікування та профілактика хвороби повністю безкоштовна для українців.

Джерело – Новий Чернігів

Источник

Новости Чернигова