На Чернігівщині проживає приблизно на 50 тисяч людей менше, ніж було до повномасштабного вторгнення РФ

На Чернігівщині проживає приблизно на 50 тисяч людей менше, ніж було до повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Про це сказав начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус на пресконференції 2 січня, повідомляє Суспільне Чернігів.

За словами Чауса, більшість цих людей виїхали в інші області України чи інші країни, але відзначив, що всередині Чернігівщини є внутрішня міграція, в основному з прикордонних територій.

«Умовно область можна розділити на три частини. Перша — прикордоння, де найважче, постійні обстріли та поступово виїжджають люди. Друга — частина області, де не ведуться обстріли, але вона дуже постраждала в березні позаминулого року. Зокрема це Чернігів та навколишні громади. Третя — південніша частина області, яка була в російській окупації, але відносно вціліла. Повертаються люди туди, де більш-менш стабільно та спокійно», — каже Чаус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ПЛАН З МОБІЛІЗАЦІЇ, – ЧАУС

Нагадаємо, що зі слів заступниці начальника Чернігівської ОВА Жанни Шерстюк, до повномасштабного вторгнення в області було 959 тисяч жителів.

У березні 2023 року Шерстюк казала, що кількість жителів області зросла за рахунок внутрішньо переміщених осіб. В Чернігові додалися дев'ять тисяч ВПО. За даними обласної військової адміністрації, загалом в області станом на лютий 2023 року проживало понад 72 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них майже 28 тисяч – переселенці з інших областей.

Фото з мережі

Источник

Новости Чернигова