На Чернігівщині реставруватимуть заповідник «Качанівка», Спаський собор та Будинок полкової канцелярії

Міністерство культури та інформаційної політики України дало «добро» на  фінансування у 2021 році ремонту кількох історичних пам`яток Чернігівської області – заповідника «Качанівка» на Ічнянщині, Спаcо-Преображенського собору та Будинку полкової канцелярії у Чернігові.

Мінкульт включив їх до переліку зі 109 проектів, які фінансуватимуть з бюджету держави за напрямом «Велика реставрація» в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

За інформацією прес-служби облдержадміністрації, реставрація Качанівки стартує з альтанки Глінки.

«Ще для двох качанівських об'єктів, самого палацу та водопровідної башти, Мінкульт цього року профінансує розроблення проєктної документації. Спроби колишніх голів Чернігівської обласної державної адміністрації провести реставрацію цієї пам'ятки провалювалися саме через помилки в проєкті», — пояснила очільниця ОДА Анна Коваленко.

Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики, на розробку проєктної документації для реставрації палацу передбачено 5,8 мільйона гривень, для водопровідної башти — 0,5 мільйона, на відновлення альтанки Глінки — 5,96 мільйона. Крім того, документи мають розробити для відновлення Георгіївської церкви у Качанівці.

Нагадаємо, експертна рада при Мінкульті оголосила список проєктів, які увійшли до "Великої реставрації", в рейтинговому порядку. З них 6 — від Чернігівщини. Впродовж наступних трьох років їх планується відремонтувати, відреставрувати або законсервувати залежно від висновку проєктно-кошторисної документації.

Фото – ілюстративне

Источник