На Чернігівщині створена перша охоронна зона

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

 

Так, був розроблений та затверджений Паспорт охоронної зони, яким встановлена допустима та недопустима діяльність на цій території для забезпечення спокою птахів.

 

Оскільки лелека чорний сторожкий, лякливий, гніздиться в глухому лісі й шуму не любить, навколо його гнізда в радіусі 100 м (ділянка суворої охорони) заборонена будь-яка діяльність протягом всього року, а під час гніздового періоду з 15 квітня по 30 липня – в радіусі кілометра. Варто зауважити, що в цей час довкола гнізда не дозволяється навіть перебування.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИЯВИЛИ МІСЦЯ ГНІЗДУВАННЯ ЧЕРВОНОКНИЖНИХ ЧОРНИХ ЛЕЛЕК

 

Що таке охоронні зони та в чому позитив?

 

На сьогодні в Україні з’явилася можливість створювати охоронні зони навколо реальних популяцій видів Червоної книги.

 

На відміну від заповідних територій, охоронна зона створюється доволі швидко – за 30 днів. Для цього погодження лісівників не потрібне – все вирішує обласна адміністрація на підставі звернення наукових установ або зацікавлених організацій.

 

Створюються охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги України, регіональних рідкісних видів, типових та унікальних екосистем, найстаріших або визначних дерев.

 

Саме для збереження невеликих місцевостей червонокнижних рослин у лісі або гнізд червонокнижних птахів, на кшталт лелеки чорного, і створюють охоронні зони. Тож турбувати й шукати заради цікавості гнізда чорного лелеки не варто, адже це може спричинити скорочення чисельності популяцій цих птахів!

 

Довідково. Кабінет Міністрів України постановою від 12 травня 2023 року  №499 затвердив два документи: Порядок створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядок створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.

 

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

 

 

Источник

Новости Чернигова