На Чернігівщині в перший день вакцинації дикіх тварин розкидали понад 140 тисяч доз

У Чернігівській області розпочалась вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Лише протягом першого дня чотири літаки АН-2 розповсюдили 141637 доз вакцини «Орісвак», охопивши понад 5600 квадратних кілометрів лісових і польових угідь.

 

Про це Високому Валу повідомили в ГУ Держпродслужби в Чернігівській області.

 

За словами фахівців Управління з питань безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, вакцину дикі тварини отримують у вигляді брикетів, які складаються з полімерного блістеру із рідиною червонуватого кольору та спресованого борошна у вигляді кубика темного кольору зі специфічним запахом. Вага одного брикету — близько 23-24 грамів. Вакцина безпечна для інших видів тварин, у тому числі собак та котів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗА РІК НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВПОЛЮВАЛИ ПОНАД 7 ТИСЯЧ ТВАРИН І 90 ТИСЯЧ ПЕРНАТИХ

 

Розкидання вакцин здійснюється узгодженими маршрутами відповідно до карт польотів. На сьогодні імунізацією вже охопили прикордонні терени області, зокрема лісові масиви та сільськогосподарські угіддя, розташовані на території Чернігівської, Ріпкинської, Сновської, Городнянської, Семенівської та Новгород-Сіверської громад.

 

Загалом на Чернігівщині під час проведення кампанії пероральної імунізації в нинішньому році планується розповсюдити більше 683 000 доз вакцини на площі, яка перевищить 27 300 квадратних кілометрів.

Фото — ілюстративне.

 

Источник