На Чернігівщині виявили порушення в центрі соцобслуговування: лежачі пацієнти роками не бувають на вулиці

У Чернігівській області перевірили Крупичпільське відділення стаціонарного догляду комунального закладу «Ічнянський територіальний центр соціального обслуговування».

 

Фахівці виявили низку порушень, зокрема пацієнти скаржились на жорстоке поводження з боку персоналу, а лежачим підопічним роками не забезпечують перебування на вулиці.

 

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

 

У відділенні обслуговують одиноких людей, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду та допомоги, а також соціально-побутових, соціально-медичних та інших видів соцпослуг.

 

У день перевірки в закладі перебували 22 пацієнти, зокрема 7 людей з інвалідністю. Пацієнтів розпитали про умови їхнього перебування у центрі соцобслуговування.

 

Вони розповіли про жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження з боку персоналу. У закладі неприємний запах, не проводиться регулярна заміна матраців, зокрема ліжкових хворих, також не доглядають за зовнішнім виглядом пацієнтів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЗВЕРНУЛИСЯ 180 ПОСТРАЖДАЛИХ ЧЕРЕЗ РАКЕТНИЙ УДАР ПО ДРАМТЕАТРУ, – ЧАУС

 

Поміж іншим моніторингова група з’ясувала, що лежачі підопічні роками не бувають на свіжому повітрі, а людей з інвалідністю лікують без індивідуальних програм реабілітації.

 

Крім того, персонал не дотримується норм житлової площі в багатомісних кімнатах.

 

Омбудсмен повідомив, що в березні 2022 року заклад був частково пошкоджений через обстріли. Проте у відділені немає укриття, яке б відповідало вимогам. А з оголошенням повітряної тривоги пацієнтів залишають у кімнатах.

 

До того ж, за даними Лубінця, з дозвілля у людей є лише телевізор і прогулянки, а на стендах немає інформації про права підопічних, адрес та номерів телефонів гарячих ліній організацій і посадовців, до яких можна звернутись у разі порушення їхніх прав та інтересів.

 

«З метою усунення виявлених порушень прав і свобод підопічних закладу до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування», — додав омбудсмен.

 

 

 

                                             

Источник