На Чернігівщині зафіксували два випадки захворювання менінгітом: один з них — у 14-річної дитини

Менінгококова інфекція — це гостре і досить небезпечне захворювання, збудником якого є менінгокок. В умовах війни, через перебування в укриттях, де скупчення людей та недостатня вентиляція, є реальна загроза спалахів та зростання рівня захворюваності наслененя.

За інформацією Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України на Чернігівщині за три місяці поточного року зареєстровано вже два випадки захворювання, в тому числі у дитини 14 років, — пише ЧеLine.

Менінгокок передається аерозольно або ж при прямому контакті з хворою людиною.

Загалом в Україні реєструється зростання захворюваності на менінгіт, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Всього з початку року зафіксували 60 випадків захворювання, в тому числі захворіли 44 дитини.

Читайте також: «Анестезіолог, як пілот «Формули-1»: розмова з ніжинським лікарем — Павлом Тітовцем

Єдиним джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми. Найбільш небезпечний в епідемічному відношенні хворий на менінгококовий назофарингіт. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Заразитися можна тільки під час тісного контакту з хворою людиною або носієм інфекції – відстань менше 0,5 метрів вважається небезпечним, тривалість спілкування не повинна бути менше 2 годин.

У навколишньому середовищі бактерія нестійка і швидко гине поза організмом людини.

У більшості випадків, через декілька годин після появи перших симптомів захворювання, у хворих з’являється висип без певної локалізації.

Для цього захворювання характерна сезонність, максимум захворювань припадає на лютий – квітень, коли найбільша скупченість людей у приміщеннях та створюються умови для тривалого зберігання збудника у повітрі.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень вакцинація від менінгококової інфекції є рекомендованою. Щеплення можна зробити якісною вакциною у приватних закладах охорони здоров’я.

Основними профілактичними заходами є раннє виявлення та ізоляція хворих, своєчасне лікування назофарингітів, санація виявлених менінгококоносіїв, дотримання правил особистої гігієни.

Як повідомляв MYNIZHYN, Всесвітній день медичних сестер в календарі професійних свят на 2024 рік — 12 травня. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію — міжнародну раду медичних сестер. До цієї дати MYNIZHYN поспілкувався зі старшою медсестрою поліклінічного відділення Ніжинської міської лікарні Надією Карпенко.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Джерело: cheline.com.ua Теги: Чернігівщина, МОН, Менінгіт, Хвороба Новини по темі:

12.05.2024, 18:46 121 Махаон — червонокнижний метелик Чернігівщини

12.05.2024, 18:26 270 Продала молочні продукти за сувенірні гроші: як ошукали мешканк

12.05.2024, 11:41 1888 Загинув Воїн з Чернігівщини — Андрій Кроха

11.05.2024, 18:47 1397 На Чернігівщині відкрився найбільший в області рекреаційний пункт — Д

11.05.2024, 18:05 330 На Чернігівщині відбудують ліцей за зібрані 64 млн гривень н

11.05.2024, 16:16 843 Лось втрапив у водну споруду: як ДСНС-ники рятували тварину

Источник

Новости Чернигова