На Чернігівщині від початку 2024 року в 22-х людей виявили лептоспіроз (станом на 27 травня, — ред.). Примітно, що саме таку кількість хворих зафіксували за весь період 2023 року.
Про це Суспільному розповів заступник генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Артем Ярошенко. З його слів, найбільше нині виявили хворих у Чернігові — дев’ять.
“У цьому році (2024-му, — ред.) виявлено 22 випадки захворювання на лептоспіроз. Ніхто не помер. У 2023 році за аналогічний період ще не було хворих на лептоспіроз. 22 випадки захворювання були протягом 2023 року”, — сказав Артем Ярошенко.
За чотири місяці 2024 року виявляли лептоспіроз у:
- Бахмацькій територіальній громаді — 2.
- Борзнянській територіальній громаді — 2.
- Козелецькій територіальній громаді — 1.
- Ріпкинській територіальній громаді — 2.
- Щорській територіальній громаді — 1.
- Ніжинській територіальній громаді — 3.
- Коропі — 1.
- Новгороді-Сіверському — 1.
- Чернігові — 9.
Чим небезпечний лептоспіроз
Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, загальне для людей і тварин.
Захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає влітку та восени.
Захворіти на лептоспіроз можна при контакті із інфікованими тваринами чи під час купання у заражених водоймах. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки. Зі слів лікарки-епідеміолога обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ Інни Семенюк, лабораторія особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження води з відкритих водойм, а також досліджує мишоподібних гризунів.
“Людина може заразитися під час купання, а саме коли ковтає воду. Гризуни виділяють збудник із сечею у воду. На слезовій оболонці нашої ротової порожнини є мікротравми, мікротріщини, через які і потрапляють бактерії в організм. Якщо це погріб, то сеча потрапляє на овочі, які термічно потім не обробляються. Тому всі продукти, морква, капуста, повинні термічно обробитися. Також є випадки зараження під час риболовлі, коли людина заходить у воду без чобіт та під час заготівлі сіна”, — каже лікар-епідеміолог Інна Семенюк.
Фото: З ліва на право: лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Семенюк, завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванна Олексієнко.