На Прилуччині судитимуть осіб, що здійснювали незаконний обіг фальсифікованих тютюнових виробів

30 травня 2024 р.   22   0

Житель Прилуцького району організував замкнутий цикл виробництва фальсифікованих тютюнових виробів, від вирощування сировини до збуту готової продукції. До роботи чоловік залучив двох спільників. У них вилучили понад 2 тонни тютюну та майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, вартістю близько 1 мільйона гривень. Наразі провадження щодо фігурантів скеровано до суду.

Про це повідомляє Поліція Чернігівської області.

В ході проведення досудового розслідування слідчі поліції встановили, що житель Прилуцького району розгорнув протизаконну діяльність у промислових масштабах в сільській місцевості неподалік Прилук.

До своєї “діяльності” він залучив двох земляків, які відповідали за надання виробничих приміщень і транспорту, доставку найманих працівників, контроль виробництва та збут готового фальсифікату.

Cлідчі поліції Чернігівщини разом з оперативниками регіонального підрозділу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД провели одночасні санкціоновані обшуки у помешканнях та транспортних засобах фігурантів, а також у виробничих приміщеннях та на промислових майданчиках.

В ході санкціонованих обшуків там виявили та вилучили понад 2 тонни тютюну в мішках по 15 кг, майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, верстат для його переробки, пристрій для скручування цигарок, блокноти з чорновими записами та інші речові докази. Вартість самої лише вилученої сировини оцінюється щонайменше в один мільйон гривень.

За результатами досудового розслідування слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області склали обвинувальний акт, згідно з яким всі троє фігурантів обвинувачуються у незаконному виготовленні, зберіганні, збуті або транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів, вчинених організованою групою (ч. 3 статті 28 ч. 1 та 2 статті 204 Кримінального кодексу України). Одному зі спільників також висунуто обвинувачення у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 статті 209 Кримінального кодексу України).

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.

Джерело

Новости Чернигова