На Варвинщині волонтери виготовили 50 тисяч порцій сухих супів та борщів для ЗСУ

50 тисяч порцій сухих супів та борщів відправила на передову волонтерська організація з Варви «Сильні волею». Виробничий процес стартував у серпні 2022-го. Ольга Олександрів голова організації розповіла, що коли до цього вони їздили по допомогу на західну Україну то привозили сухі набори супів від місцевих дівчат.

Коли порахували вартість проїзду виявилось, що вона становить близько 17 тисяч гривень, а за раз брали лише пару ящиків. Тож аби зекономити кошти варвинці вирішили налаштувати аналогічний процес за місцем проживання.

Ольга Олександрів та Максим Рибальченко — засновники виробництва все розпочали з ідеї. Їх підтримали друзі і рідні. Орендували приміщення, привели до ладу, обладнання ж для міні-цеху придбавали поступово. У процесі виробництва використовують побутові та промислові сушилки та вакуумні апарати.

«Суттєво допомогли місцеві підприємства та звичайні жителі, в тому числі діти і студенти. Спочатку овочі та зелень шинкували вручну, пальці стирали до крові, пакування також вручну. Тож згодом закупили професійне обладнання. Поступово навчились робити калькуляцію продуктів, чаклували й над смаковими якостями», — розповідає Алла Пащенко.

«Сьогодні волонтери виробляють п’ять видів супів та борщ. Пакетики місткістю — на 1 та 5 літрів. Нещодавно меню розширили. У березні додали ліниві голубці та польову кашу і ковбаску, також навчились робити копчене сало і рулети. Найзатребуваніші — літрові пакети, одного такого вистачає, аби нормально поїсти 3-м дорослим чоловікам», — каже Олександр Пащенко.

Волонтери розповідають, що мають вже дуже багато позитивних відгуків. За день волонтери пакують більше 300 сухих наборів. В цеху вправляють після робочого дня, бо кожен працює.

Джерело — ТК "Прилуки"

Источник