Надіслав 27 фур допомоги: француз Анрі Давід отримав звання «Почесний громадянин Чернігівщини»

6 червня француз Анрі Давід отримав звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

Нагрудний знак йому вручили в обласній раді у присутності тих людей, кому він допомагав під час блокади Чернігова і продовжує допомагати досі.

Це: лікарі, рятувальники, волонтери та військовослужбовці.

За понад два роки повномасштабної війни француз Анрі Давід надіслав до України 27 фур гуманітарної допомоги.

«Для мене це щоденна робота. Від початку повномасштабного вторгнення я допомагав Україні. Коли ми дізналися, що Чернігів у блокаді, а гуманітарна допомога не доходить до міста, ми вирішили зробити все можливе, щоб доставити її. Моя дружина з Чернігівщини, тому тут були наші близькі, які розповідали про те, що відбувається. Сьогодні ми готуємо 28-му фуру, яку будемо відправляти до Чернігова. Я захоплююся вашою силою і мужністю, бажанням бути вільними», — розповів Анрі Давід.

На нагородження з Анрі прийшла його дружина Олена. Разом їм вдалося передати до лікарень міста електричні та механічні крісла колісні, ліжка, оглядові кушетки та медичні матраци, штативи для крапельниць, милиці, ходунки.

Також заклади охорони здоров'я отримали офісні меблі для облаштування робочих місць персоналу, службових приміщень та палат для хворих.

«Те, що ви надсилали нам до лікарні було критично необхідним для нас. Засоби реабілітації, функціональні ліжка і милиці. Ми знаємо, як ви збирали ампули по родинах, щоб ми мали їх у Чернігові. Ми дякуємо за вашу роботу і сподіваємося на подальшу співпрацю», — сказала заступниця генерального директора Чернігівської міської лікарні № 2 Світлана Леоненко.

Жителям Чернігівщини родина Анрі Давіда передала понад тисячу продовольчих наборів, наборів з одягом та предметами першої потреби, комплектів посуду та печей для обігріву приміщень.

Для військових була відшита партія нош (170 комплектів) для евакуації поранених із районів безпосереднього ведення бойових дій, закуплено турнікети та передано для потреб військовослужбовців. Також Збройним силам України передали більш ніж сотню спальних мішків, подушок, тонни продуктів та засобів гігієни.

У планах Анрі Давіда реалізувати проєкт будівництва екологічного будинку в Чернігові, щоб місцеві будівельники мали можливість переймати досвід і будувати екобудинки в Україні. В тому числі для людей, які втратили своє житло внаслідок бойових дій.

Нагадаємо, це вже другий іноземець, який отримав звання «Почесного громадянина Чернігівської області». Його присвоїли на сесії обласної ради, 16 травня 2024 року, латвійцю Егілсу Хелманісу. Під час візиту до Чернігова його нагородили особисто.

Источник

Новости Чернигова