Найсоціальніший проєкт в Україні «Доступна іпотека 7%» залишається лише декларацією, — «Наш край»

Найсоціальніший проєкт України — «Доступна іпотека 7%» — все ще залишається декларацією, оскільки не підкріплений конкретними кроками влади. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Станом на 12 липня банки за державною програмою «Доступна іпотека 7%» підписали 554 кредитних договорів на суму 470,06 млн грн. Що таке 554 сім'ї в масштабах країни? Практично нульовий результат. Це говорить про критичний рівень доступності фінансового продукту», — заявив Борис Приходько.

За словами лідера «Нашого краю» на Чернігівщині, змінами до держбюджета на 2021 рік уряд передбачив 20 мільярдів гривень, поміж іншого, на доступні іпотечні кредити для населення. Однак, як наголосив Борис Приходько, Кабмін постійно відсуває часові рамки реалізації проекту.

«Отримувати ці кошти уряд буде через випуск ОВДП, однак відповідного рішення поки немає. Крім того, має відбутись організація самої структури «іпотечного розподільника». Ще протягом двох місяців Кабмін повинен буде ухвалити рішення з метою застосування запуску механізмів забезпечення громадян житлом. З огляду на темпи роботи наших держустанов, можна припустити, що завершення усіляких погоджень до глибокої осені буде для них великим успіхом», — резюмував Приходько.

«Наш край» наголошує, що система іпотечного кредитування повинна бути у кожній розвиненій країні світу, і Україна не може бути виключенням. Але ці програми мають реально працювати, а не лишатися майже повністю на папері, як наразі відбувається з «доступною іпотекою 7%».

Источник