«Наш край» у Чернігівській облраді ініціював звернення щодо збереження акцизного податку з тютюну в бюджетах громад

Позиція*

Представники «Нашого краю» в Чернігівській обласній раді ініціювали подання звернення до парламентарів, щоб зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад. Питання розглядатиметься на сесії облради 30 липня. Про це повідомив керівник фракції Сергій Баришовець.

За його словами, представники територіальних громад Чернігівської області занепокоєні однією з норм законопроєкту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Вона, зокрема, позбавляє бюджети територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів. Приміром, бюджет Остерської громади втратить 1,7 млн грн, а бюджет Носівської – майже 2 мільйони гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЛІКИ УКРАЇНИ» НА ЧЕРНІГІВЩИНІ МАЮТЬ ПОВЕРНУТИСЬ ДО КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, — «НАШ КРАЙ»

За словами Сергія Баришовця, депутати переконані, що роздрібний акциз на тютюн варто залишити в бюджетах громад, адже місцева влада більше за центральну зацікавлена в контролі сплати акцизу на тютюн.

«Місцевий акциз на сьогодні також є дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою», — додав Баришовець.

«Наш край» пропонує подати відповідне звернення до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Источник