Науковці з KAIST розробили гібридну натрій-іонну батарею. Вона дешевша та потужніша за літій-іонні

30 квітня 2024 р.   22   0

Дослідники з Корейського провідного науково-технологічного інституту (KAIST) розробили високопродуктивну гібридну натрій-іонну батарею. Вона швидко заряджається і забезпечує густину енергії, що вражає,повідомляє TechRadar.

Цей прототип використовує натрій (Na), хімічний елемент, який у понад 1000 разів поширеніший і дешевший за літій (Li), основний компонент звичайних батарей.

Як правило, натрій-іонні акумулятори менш потужні, мають обмежені властивості зберігання та тривалий час заряджання. Новий прототип батареї професора Чон Ку Канга долає обмеження натрій-іонних батарей, що вже існують, шляхом інтеграції анодних матеріалів, які використовуються в традиційних батареях, із катодами, які застосовують в суперконденсаторах, у гібридну систему.

Дослідники використали дві різні метало-органічні основи для створення оптимізованого синтезу гібридних батарей, що призвело до створення анодного матеріалу з покращеною кінетикою та катодного матеріалу високої ємності.

Науковці повідомляють, що повністю зібраний гібридний натрій-іонний накопичувач енергії перевершує показник густини енергії комерційних літій-іонних батарей і відповідає характеристикам суперконденсаторів.

Голова дослідження каже, що нова батарея може бути використана в різних галузях промисловості, як от електромобілі, інтелектуальна електроніка та аерокосмічні технології.

Результати цього дослідження були опубліковані в міжнародному журналі Energy Storage Materials.

Джерело

Новости Чернигова