НАЗК внесло до переліку спонсорів війни грузинського виробника вин

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції внесло провідну грузинську групу виноробних компаній Bolero до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу НАЗК.

Деталі

В першому кварталі 2023 року ввезення вин з Грузії до рф  зросло на 49%, попри російське вторгнення в Україну. Зокрема, у фінансовому звіті Bolero & Company Ltd йдеться про те, що значна частина доходу компанії формується за рахунок реалізації продукції на російському ринку.

Також, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не матиме суттєвого впливу на їх операційну діяльність найближчим часом.

Група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, які пов’язані з підсанкційними росіянами.

Доповнення

До об’єднаної групи виноробних підприємств входять: Bolero & Company Ltd, GVMT GROUP LLC та GRUZVINPROM LLC. Єдиним бенефіціаром компаній є Карічашвілі Вахтанг, який має російське громадянство і до того ж є бізнес-партнером двоюрідного брата Бідзіни Іванішвілі.

Разом ці компанії, у період з січня 2022 року по жовтень 2023 року, експортували своїх товарів до росії на понад 68 млн дол. США.

Згідно з даними НАЗК, серед компаній в рф з якими співпрацює Bolero & Company Ltd є ТОВ “Логистика Альтернатива”, яка контролюється ПАТ “Магнит”. Основним акціонером ПАТ “Магнит” є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії.

Крім того, він є зятем міністра закордонних справ рф сергія лаврова. Винокуров був тим, хто за декілька днів до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, разом з іншими 36 бізнесменами, зустрівся з президентом рф владіміром путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій.

Також компанія GVMT Group LLC є постачальником для ТОВ «Бристоль Ритейл Логистикс». Засновником виступає ТОВ «Меркурий Ритейл Холдинг», яке пов’язують з підсанкційними росіянами ігорем кесаєвим та сергієм кацієвим.

Нагадаємо

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло швейцарську корпорацію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни.

Джерело: УНН

Новости Чернигова