Небезпечне «смоляне озеро» у Чернігові. Орендарів можуть спробувати «стимулювати» матеріально

На сесії Чернігівської міської ради депутати обговорили ситуацію, що склалася навколо так званого смоляного озера – біля залізниці в районі колишнього м’ясокомбінату на вулиці Любецькій.

Вже не один рік у Чернігові існує серйозна проблема екологічного характеру. Внаслідок витікання нафтопродуктів на території, яка нині перебуває в оренді, утворилося «смоляне озеро».

На проблему неодноразово звертали увагу зоозахисники та мешканці приватного сектору Нової Подусівки, адже до цієї пастки регулярно потрапляють тварини – собаки, коти, птахи. Існує ризик для людей – насамперед дітей.

Під час сесії представник управління земельних ресурсів зазначив, що територія перебуває в оренді приватного підприємства з реєстрацією у Києві. До бізнесменів, мовляв, кілька разів зверталися аби вони навели лад, але ті зазначають, що проблема виникла до початку терміну оренди, тож це не їхня провина і не їхня відповідальність.

Підтвердив факти звернення і керівник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький.

Оренда триває до вересня 2024 року. З огляду на це депутат Павло Вовк запропонував підняти орендну ставку для підприємства аби його керівництво переглянуло свою позицію з цього питання.

Обговорення стало наслідком прийняття екологічної Програми Чернігівської міської ради. Депутати пропонували включити до неї кошти на ліквідацію смоляного озера, проте начальник управління ЖКГ, який презентував програму, зазначив, що кошти управління на цей об’єкт витрачати не будуть.

Источник

Новости Чернигова