Нежить та синусит — чим вони відрізняються та як їх лікують

Нежить — це неприємний стан, з яким стикалася переважна більшість людей, починаючи з дитячого віку. Це пов'язано з тим, що саме слизова оболонка дихальних шляхів є одним з перших захисних бар'єрів для проникнення інфекції та інших патогенів. Тому, як тільки місцевого імунітету не вистачає для боротьби зі збудниками, виникають характерні симптоми — запалення, набряк чи ринорея. На відміну від нежитю, синуситу — це більш серйозний стан. Він виникає, якщо інфекція, що потрапила у верхні дихальні шляхи, починає активно розвиватись. Це пов'язано зі сприятливими умовами, які створюються у пазухах.

 

Через запалення слизова виражено набрякає, перекриваючи доступ до пазухи, і всередині створюються ідеальні умови для розмноження бактерій. Тому синусит частіше супроводжується тяжчою симптоматикою. При цьому важлива відмінність полягає у тонкощах лікування. Є ліки, які з однаковою ефективністю застосовуються при обох нозологіях (наприклад, Синупрет чи Отривін). Вони можуть допомогти зменшити прояви запалення, набряк, відновити загальний стан. Однак лікування синуситу в деяких випадках може бути значно складнішим.

 

Прояви та лікування нежитю

 

Нежить (або риніт) проявляється наступними симптомами:

 

1. виражена закладеність та набряк носу;

2. погіршення або часткова втрата нюху;

3. погіршення або часткова втрата смаку;

4. виділення великої кількості слизу (ринорея);

5. чхання.

 

Часто приєднуються неприємні відчуття у горлі, адже в умовах носоглотки інфекція досить швидко розповсюджується. У короткий термін замість риніту може формуватися ринофарингіт. При цьому етіологія процесу частіше за все вірусна, тому і лікують його за допомогою противірусних препаратів і симптоматичної терапії. Можуть призначатись протизапальні, судинозвужувальні тощо.

 

 

Прояви та лікування синуситу

 

Синусит — це захворювання, симптоми якого на ранніх стадіях часто недостатньо специфічні. У більшості випадків йому передує класичний нежить зі звичними симптомами, і тільки потім клінічна картина змінюється. Характерні наступні симптоми:

 

1. Тривалий риніт. Симптоми тримаються близько двох тижнів, при цьому їх інтенсивність невелика. Виділень мало, вони спочатку прозорі, а потім стають жовтуватими.

2. Головний біль. Виникає не тільки через інтоксикацію, а й через накопичення виділень у пазухах лицьового черепа.

3. Відчуття розпирання. Воно виникає через заповнення пазух патологічним вмістом.

 

При цьому інтенсивність симптомів може бути досить велика. Загальна інтоксикація збільшується, стан помітно порушується. Тому синусит вимагає консультації лікаря. Застосовуються судинозвужувальні та протизапальні, однак, враховуючи бактеріальну етіологію, лікар може призначити антибіотики. Інколи треба виконати хірургічний прокол пазухи.

 

Источник

Новости Чернигова