Неналежний дренаж: експерти пояснили, чому стадіон у Борзні став «басейном»

Оновлений стадіон, який відкрили у Борзні 29 грудня, затопило через неналежний дренаж.

 

Про цю та інші причини, які виявили експерти на місці події, у себе на Facebook-сторінці повідомив голова облдержадміністрації В`ячеслав Чаус.

 

Серед тез, які він навів – проект, який готувала громада, не був комплексним. Мовляв, від початку там не передбачений належний дренаж, що дозволив би впоратися з великою кількістю опадів.

 

«Технагляд здійснювало Управління капітального будівництва облдержадміністрації. Воно ж разом з підрядником ініціювало коригування ПКД у частині облаштування часткового водовідведення в межах наявного фінансування. Тож глобальних правок не могло бути. Недоліки в роботі підрядника також зафіксовані, але вони не призвели б аж до таких наслідків. Усе, безумовно, виправлять, коли це буде технічно можливо», – зауважив у дописі очільник області.

 

Він також наголосив: правила експлуатації ніхто не відміняв. Тобто, якщо в технологічній карті зазначено, що гумове покриття не можна використовувати під час опадів та ожеледиці, то цього таки не слід робити.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БОРЗНІ ЗАТОПИЛО ОНОВЛЕНИЙ СТАДІОН

 

Нагадаємо, 3 січня стадіон «Колос» «пішов під воду» після інтенсивного танення снігу. На його оновлення витратили 10 мільйонів гривень, з них понад 7 мільйонів – з державного Фонду реконструкції і розвитку.

 

 

 

Источник