Нетаньягу розкритикував керівників ізраїльської розвідки, а потім вибачився

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. У неділю прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зробив скандальну заяву у соц мережі Х, мовляв він був не попереджений про плани ХАМАСу атакувати Ізраїль 7 жовтня, і розкритикував за неготовність країни до цієї атаки керівників розвідки Ізраїлю. Однак пізніше Нетаньягу видалив допис із критикою, та вибачився. Про це пише Reuters, передає УНН.

Цитата

“Я був неправий. Те, що я сказав після пресконференції, не слід було говорити, і я прошу вибачення за це. Я повністю підтримую всіх керівників підрозділів безпеки. Я підсилюю начальника штабу та командирів і солдатів ЦАХАЛу, які перебувають на фронті та воюють за будинок. разом ми переможемо”, — написав в своєму останньому пості Нетаньягу.

Деталі

Зауваження Нетаньягу, опубліковані у соц мережі X близько 23:00 напередодні у суботу, викликали політичні хвилювання та розкол у військовому кабінеті Нетаньяху.

У дописі, що нині вже видалений із платформи Х було наступне: “Жодного разу та на жодному етапі прем’єр-міністра Нетаньяху не було попереджено щодо військових намірів ХАМАС. Навпаки, усі посадові особи безпеки, включаючи голову армійської розвідки та голову Шін Бет , оцінив, що ХАМАС був стриманий і зацікавлений у домовленості”.

Найбільше громадськість обурило, що прем’єр не взяв на себе відповідальність за розвідувальні та оперативні збої, пов’язані з нападом ХАМАСу 7го жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Ірану: Ізраїль перетнув “червоні лінії”

В той самий час, усі інші високопосадовці, зокрема керівники армії та внутрішньої шпигунської служби, привселюдно визнали свої невдачі. Нетаньягу ж цього не зробив. Під час пресконференції він зазначив, що “після війни буде час поставити важкі запитання, в тому числі й собі”.

Військовий речник Ізраїлю Даніель Хагарі, під час ранкового брифінгу відмовився коментувати ранні заяви Нетаньягу. Хагарі зазначив: “Ми зараз у стані війни, зосереджені на війні”.

Раніше, ізраїльські офіційні особи заявили, що події, що передували та включно з атакою ХАМАС, будуть розслідувані, але зараз уся їхня увага зосереджена на конфлікті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль завдав майже півсотні ударів по об’єктах ХАМАС у секторі Гази за добу — ЦАХАЛ

Нагадаємо

Раптова атака ХАМАС, що відбулась 7 жовтня, стала найбільшою за кількістю жертв для Ізраїлю за його 75-річну історію. Відтоді Ізраїль бомбардує Сектор Гази повітряними ударами та розпочав наземні операції з метою повалення підтримуваного Іраном ісламістського угруповання.

Джерело: УНН

Новости Чернигова