Незвачайні для України смаколики: на Чернігівщині розводять їстівних равликів

290.png

До широкої війни розведення равликів в Україні називали доволі перспективним бізнесом. Щоправда, здебільшого для українців страви з равликів – незвичні, тому вітчизняні ферми переважно орієнтовані на експорт продукції, зокрема до таких країн, як Італія, Франція чи Іспанія, де населенню молюски смакують.

На Чернігівщині равликова ферма є в селі Отрохипід Остром. Її власниця Наталія Сарнацькарозповідає, що бізнесу вже п’ять років. Утім, нині справа просувається дуже повільно. 

«Торік ми взагалі стали. А цьогоріч трішечки запустилися», – каже пані Наталія. 

Цьогоріч на фермі прогнозують, що вдасться виростити не дуже великі обсяги равликів. Можливо, кілограмів 200-300. Але остаточно це буде зрозуміло восени. 

«Потрібно попрацювати, аби з ікринок виростити равликів. І справа ця починається весною.Маленькими вони їдять рапс, а потім, як мальочокйого з’їдає, ми дрібно мелемо зерно кукурудзи і цим кормом підгодовуємо равликів. Головне дотримуватися технологій», – пояснює власниця ферми.

За її словами, в меню чернігівських кафе чи ресторанів страв із равликів не знайти. 

«Давно ресторан «Шишкін» закуповував равликів і там готували делікатеси для гостей», – розповіла власниця ферми. 

Вважається, що споживання равликів позитивно впливає на людський організм. Зокрема їх радять їсти для профілактики атеросклерозу, зниження рівня холестерину в крові, укріплення серцево-судинної системи, при захворюваннях печінки, а також людям, які страждають порушенням кальцієвого балансу в організмі.

 

Ірина Осташко

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

 

Джерело: cheline.com.ua

Источник