Незважаючи на холоду й сиру погоду, комунальники продовжують роботи по благоустрою міста. Погодні умови ще дозволяють займатись озелененням.  Нещодавно ДП «Городнярайагролісгосп», яким керує Олександр Скороход, передав місту 70 саджанців катальп. Сьогодні частину дерев висадили в міському парку відпочинку.

Чим відома катальпа? Це велика кущовидна рослина, яка розповсюджена на території Азії та Америки. Індійці племені майя називали катальпу деревом щастя, бо воно вважалось символом радості.

Рослина  гарно квітне, але запах її суцвіть запах не подобається комарам.  Тож під час цвітіння воно слугуватиме затишним місцем, де можна сховатися від надокучливих комах.

Плоди катальпа має  у формі стручків. Вони  їстивні, але несмачні, тому використовуються лише в народній медицині. Через форму плодів катальпу ще називають «макаронним» деревом.

І для тих, хто надумається раптом викопати катальпу щоб посадити в себе біля двору чи у дворі (є в нас такі крадії-любителі, як показує досвід), знайте — незважаючи на безпечні плоди, листя й деревину, корені рослини містять отруту.  Особливо проти крадіїв.

На знімку: Світлана ДМИТРУК та Олена БІЛА — комунальні працівниці від центру зайнятості з задоволенням працюють на громадських роботах. Вони сьогодні теж дбайливо висаджували катальпи в парку.

Джерело

Новости Чернигова