Ніжин — комфортне місто для молоді: чи навпаки

Як виглядає місто мрії сучасної людини, які найважливіші критерії його оцінки та за яким принципом молодь обирає місце проживання?

Журналісти MYNIZHYN вирішили проаналізувати, чи задовольняє Ніжин потреби представників молодого покоління, які недоліки та переваги має у різних сферах життєдіяльності міста, а також запитали думку користувачів нашої Instagram-сторінки.

Інфраструктура

Доступність і якість громадського транспорту

Громадський транспорт у місті представлений автобусами та маршрутними таксі, що забезпечують зручне сполучення між різними районами міста. Проте, варто зазначити, що інтервали руху транспорту можуть бути нерегулярними, що створює певні незручності для мешканців, особливо в години пік та вечірній час. Усі ми потрапляли останнім часом у ситуації, коли запізнювалися на зустріч, а автобус довго не з’являвся. Загалом, кількість маршрутів дозволяє покрити основні потреби міста, але існує потреба в оновленні рухомого складу для підвищення комфорту пасажирів.

Фото: Громадський транспорт у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Наявність зелених зон та місць для відпочинку

Ніжин може пишатися своїми зеленими зонами та парками, які є важливими осередками відпочинку для мешканців міста. Центральний парк, що розташований у самому серці міста, є улюбленим місцем для прогулянок і активного відпочинку. Також варто відзначити сквер імені Миколи Гоголя та графський парк, які забезпечують мешканцям можливість відпочити на свіжому повітрі та насолодитися природою. Проте, деякі зони потребують додаткового догляду та модернізації для створення більш комфортних умов.

Фото: Сквер імені Миколи Гоголя у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Стан доріг і тротуарів

Стан доріг і тротуарів у Ніжині залишається однією з важливих проблем міської інфраструктури. Хоча в центрі міста дороги переважно в задовільному стані, у віддалених районах ситуація дещо гірша. Ями, нерівності та зношені покриття створюють дискомфорт для водіїв та пішоходів. Тротуари також потребують уваги: місцями вони вузькі та пошкоджені, що ускладнює пересування, особливо в негоду.

Фото: Дороги та тротуари у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Фото: Дороги та тротуари у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Аналізуючи стан інфраструктури Ніжина, стає зрозуміло, що місто має потенціал для покращення умов життя своїх мешканців, особливо молоді. Читайте також: Місто «Чорної ради»: Куліш і Ніжин

Житло

Вартість оренди та купівлі житла

Вартість оренди житла в Ніжині є відносно доступною порівняно з більшими містами України. Ціни на оренду можуть варіюватися залежно від розташування, стану квартири та її площі. У середньому, оренда однокімнатної квартири в центрі міста може коштувати близько 5,000-6,000 гривень на місяць, тоді як на околицях ціна може бути трохи нижчою.

Що стосується купівлі житла, ціни також залежать від розташування та стану нерухомості. Вартість квадратного метра в новобудовах зазвичай вища, ніж у старих будинках.

Фото: Колаж. Автор: Олександра Сердюк

Якість житлового фонду

Якість житлового фонду в Ніжині є змішаною. Існує багато старих будинків, які потребують ремонту та модернізації. Водночас є й новіші будинки, які відповідають сучасним стандартам комфорту та енергоефективності. Стан під’їздів та прибудинкових територій також може значно варіюватися: у деяких районах вони доглянуті та облаштовані, тоді як в інших потребують додаткової уваги.

Фото: Житловий будинок в Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Наявність новобудов

Останніми роками в Ніжині спостерігається активне будівництво нових житлових комплексів. Новобудови пропонують сучасні квартири з покращеними плануваннями та інфраструктурою. Такі комплекси часто включають дитячі майданчики, зони для відпочинку та магазини на перших поверхах. Це робить їх привабливими для молодих сімей та людей, які шукають комфортне та сучасне житло.

Фото: Новобудови в Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Підсумовуючи, житлова ситуація в Ніжині має свої переваги та виклики. Доступні ціни на оренду та купівлю житла, а також наявність новобудов є значними плюсами. Однак, якість житлового фонду у старих будинках потребує поліпшення.

Робота та кар’єра

Рівень безробіття серед молоді

Рівень безробіття серед молоді в Ніжині є помірним, але відчутним. Як і в багатьох інших містах України, молоді люди часто стикаються з труднощами при пошуку роботи через недостатній досвід або відсутність вакансій у вибраній сфері. Вакансії в основному зосереджені в сферах обслуговування, торгівлі та освіти, проте конкуренція за робочі місця залишається високою. Багато випускників місцевих навчальних закладів змушені шукати роботу за межами міста або навіть країни.

Можливості для кар’єрного росту

Можливості для кар’єрного росту в Ніжині є, але вони обмежені. Місто не має великої кількості великих підприємств або офісів міжнародних компаній, де молоді спеціалісти могли б швидко просуватися по кар’єрними сходами. Загалом, кар’єрний ріст можливий у невеликих локальних компаніях, закладах освіти, державних установах та підприємствах середнього бізнесу. Проте, амбіційні молоді люди, які прагнуть досягти великих висот, часто змушені переїжджати до більших міст.

Підтримка підприємництваРеклама:

У Ніжині існують деякі ініціативи для підтримки підприємництва серед молоді. Місцева влада та громадські організації періодично проводять тренінги, семінари та консультації для молодих підприємців. Однак, інфраструктура підтримки підприємництва все ще розвивається, і молодим підприємцям доводиться долати певні перешкоди.

У висновку, можемо сказати, що ринок праці та можливості для кар’єрного росту в Ніжині створюють як виклики, так і перспективи для молоді. Попри наявність певних труднощів з пошуком роботи та обмеженими можливостями для швидкого кар’єрного росту, існують ініціативи з підтримки підприємництва, що сприяють розвитку молодих талантів і підприємців. Читайте також: Четверта влада: ніжинські студенти вчилися редагувати та верстати газету

Освіта та культура

Якість освіти у школах та вузах

Ніжин може пишатися своїми освітніми закладами, які забезпечують якісну освіту для дітей та молоді. У місті функціонує достатня кількість загальноосвітніх шкіл, які пропонують гарний рівень навчання з акцентом на різні дисципліни. Деякі школи активно впроваджують сучасні методики навчання та інноваційні підходи, що допомагає учням здобувати необхідні знання та навички.

Особливою гордістю міста є Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, який готує фахівців у різних галузях, включаючи педагогіку, філологію, історію та багато інших. Якість вищої освіти в університеті підтримується високим рівнем викладацького складу та науково-дослідною роботою.

Фото: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. Автор: Олександра Сердюк

Наявність культурних та розважальних закладів

Ніжин пропонує мешканцям та гостям міста широкий спектр культурних та розважальних закладів. У місті діють театри, музеї та бібліотеки, які регулярно проводять різноманітні заходи та виставки.

Фото: Ніжинська центральна міська бібліотека. Автор: Олександра Сердюк

Місцеві музеї, такі як Ніжинський краєзнавчий музей, пропонують цікаві експозиції, що розповідають про історію та культуру регіону. Бібліотеки міста, зокрема центральна міська бібліотека, надають доступ до багатих книжкових фондів та організовують літературні зустрічі, презентації книг та інші культурні заходи. Читайте також: Чемпіонка України, срібло та бронза: успіхи легкоатлетів ніжинської ДЮСШ

Доступність спортивних секцій та клубів

Спортивне життя в Ніжині також активно розвивається. У місті функціонує багато спортивних секцій та клубів, які надають можливість займатися різними видами спорту. Дитячо-юнацькі спортивні школи пропонують заняття з футболу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики та інших видів спорту. Для дорослих також є можливості займатися спортом у фітнес-клубах та тренажерних залах.

Ніжин також має стадіон, де проводяться міські спортивні змагання та тренування. Вони забезпечують необхідні умови для розвитку фізичної культури та спорту серед мешканців міста.

Фото: НМГО СТ «Спартак» у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Тож, освіта і культура в місті знаходиться на належному рівні, що робить Ніжин привабливим містом для проживання. Читайте також: Чи вважають себе ніжинці культурними людьми — Опитування

Соціальні послуги

Доступність медичних закладів

Медична інфраструктура в Ніжині забезпечує мешканцям міста доступ до основних медичних послуг. У місті функціонують кілька медичних закладів, включаючи центральну міську лікарню, поліклініки та спеціалізовані медичні установи. Центральна міська лікарня надає широкий спектр медичних послуг, включаючи діагностику, лікування та реабілітацію. Поліклініки пропонують консультації лікарів різних спеціальностей та профілактичні обстеження. Однак, як і в багатьох інших містах, іноді виникають проблеми з довгими чергами та браком фахівців у деяких галузях медицини. Наші журналісти неодноразово стояли у черзі до лікаря понад годину.

Фото: Ніжинська міська стоматологічна поліклініка. Автор: Олександра Сердюк

Фото: Медичний call-центр у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Якість соціального обслуговування

Соціальне обслуговування в Ніжині включає різні програми та послуги, спрямовані на підтримку вразливих категорій населення. Місцеві соціальні служби працюють над забезпеченням допомоги пенсіонерам, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям та іншим людям, які потребують підтримки. Соціальні працівники надають консультації, допомагають у вирішенні побутових проблем та організовують різні заходи для покращення якості життя клієнтів. Проте, іноді відчувається брак ресурсів і персоналу, що впливає на своєчасність та якість надання послуг.

Соціальні послуги мають важливе значення для мешканців міста, хоча Ніжин має певні проблеми у цих аспектах.

Фото: Центр надання адміністративних послуг у Ніжині. Автор: Олександра Сердюк

Тож, враховуючи усі вищенаведені фактори, можемо впевнено сказати, що Ніжин підходить для комфортного проживання молодих сімей. Так, місто має свої нюанси та недоліки, але переваг значно більше. Цікаво, а як вважають наші підписники?

Ми провели опитування в Instagram, де маємо переважно молоду аудиторію, стосовно того, чи наявні у Ніжині усі умови для комфортного проживання молодого покоління, і ось які результати ми отримали:

Що ж, наші підписникі налаштовані більш критично, і вважають, що місто має достатьню кількість недоліків. Основними з яких є:

  • Погані дороги;
  • Відсутність «цивілізації»;
  • Недостатня кількість різних івентів;
  • Недостатня кількість місць відпочинку;
  • Відсутність ТРЦ;
  • Відсутність розвитку міста (з чим ми не погоджуємося, адже за останні роки місто активно розвивається і змінюється на краще);
  • Відсутність роботи.

Фото: Відповіді респондентів в Instagram.

Источник

Новости Чернигова