Ніжинські графіті: 1000 і 1 малюнок, які може побачити кожен

Багато фасадів та будинків у Ніжині розмальовані написами, малюнками, тегами, котрі ніяк не додають такому старовинному місту шарму та величі. Ба більше, ці мистецькі “витвори” можуть нести й зовсім негативний зміст, а їх самовільне нанесення на чиє-небудь майно карається законом. Мова йде про субкультуру під назвою графіті.

Журналісти MYNIZHYN вирішили поцікавитися, звідки походить ця субкультура та які малюнки й надписи залишають місцеві художники (горе-художники).

*На фото ніжинських графіті може міститися нецензурна лексика.

Що таке графіті

Енциклопедія Сучасної України тлумачить це поняття, як “сучасні надписи і рисунки на стінах будинків, у метро, на парканах тощо. Графіті задовольняє потреби самовияву деякого творчого потенціалу”. Однак, якщо одна група вуличних художників має на меті прикрасити місто чи вулицю, то інша навпаки — лише спотворює його (її). 

Певні знання про графіті мали навіть наші предки. Вони використовували написи та малюнки на стінах, якими цікавляться археологи й нині, але тоді такої назви ще не було.

З плином часу Нью-Йорк (США) став центром даної субкультури. Вона почала поширюватися на Західну Європу, а на сьогодні культура графіті процвітає в Берліні – найвідоміше в світі графіті на Берлінській стіні; Києві, Лондоні, Варшаві, Маямі тощо.

Актуальність графіті: піар та протест

Приналежність до певної соціальної групи – частина психології людини, адже кожної з нас обирає власні інтереси та оточення, і на основі цього формує спосіб життя.

Зазвичай, серед тих, хто цікавиться графіті – більше чоловіків, оскільки тут наявні екстрим та прагнення йти проти системи, порушувати правила… Малюючи графіті, вони висловлюють певний протест та залишають згадку про себе. Часто це групи людей, які “живуть вулицею”, а така субкультура як графіті – спосіб розповсюдити власне бачення культури та заявити про себе.

Актуальність графіті полягає й у тому, що це можливість залишити рекламу: у Ніжині можна знайти декілька будівель чи парканів, де місця “живого” не залишилося, все змальовано тегами, нікнеймами…

Фото: Графіті в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Одною з головних проблем є те, що найчастіше такі теги залишають люди, котрі займаються розповсюдженням заборонених речовин, але й досить велика кількість надписів, які не мають сенсу для всіх, окрім авторів (накшталт, “Тут був Вова”, “Саша+Саша=♥” тощо).

Ніжин і графіті

Насправді малюнків в місті просто сотні. Ми, власне, зафільмували більше ста буквально за декілька годин. Пропонуємо переглянути вам, які надписи та малюнки залишають ніжинські художники. 

Примітка: ми відібрали фото, де мінімум або взгалі відсутня нецензурна лексика, але таких, на жаль, мало…

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Автор: Олександр Воронуха

Реклама:

Нам трапилося декілька малюнків, які прикрашали й доповнювали будівлю, де були нанесені. Один з них ви можете побачити нижче.

Фото: Графіті в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Якої думки ніжинці щодо графіті

Для того, аби дізнатися думку ніжинців, ми провели опитування за допомогою наших соцмереж. З результатами можна ознайомитися далі.

Фото: Результати опитування в Телеграм.

Источник

Новости Чернигова