Ніжинський університет відкрив представництво у Китаї: іноземних студентів стало більше

До війни в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя навчалися 34 іноземці. Студенти з Китаю, Індії, Пакистану та інших країн. Училися здебільшого в магістратурі. Дехто приїхав після коледжів, здав академрізницю і вступив на другий або третій курс, — повідомляє Вісник Ч.

— Що тепер з тими студентами?

— Хтось уже закінчив, хтось довчається. Нині іноземців у нас уже 80. Ми в січні 2022 року відкрили своє представництво в Китаї, у місті Харбін. Плануємо відкривати там філію і проводити освітній процес, але ще потрібно все оформити за процедурою. Адже китайці перевіряють, наскільки заклад відповідає рівню їх вимог. Друга хвиля набору буде в лютому, — розповідає 53-річний Олександр САМОЙЛЕНКО, ректор ніжинського університету.

— Раніше іноземні студенти приїздили на навчання в жовтні-листопаді.

— Нині приїхала лише одна, вона вступила до магістратури. Раніше в Україні закінчила інший заклад. Ще кілька збираються в Україну, а поки що навчаються дистанційно через наше представництво.

— 80 — громадяни Китаю?

— Є один з Грузії. Раніше в нас ще були студенти з Індії та Пакистану, котрі навчалися на денній формі. Нині на очному навчанні з іноземців нікого немає.

— А українців?

— З 1 вересня ми забезпечили всі необхідні безпекові умови. За кордоном лишилося кілька десятків студентів, ми дозволили їм навчатися дистанційно.

— Китайці вивчають англійську мову?

— Так, але є частина китайців, котрі вчать українську — онлайн проходять мовні курси. Бажаючих в’їхати на навчання чимало, бо в Китаї не визнається дистанційна освіта. Ми навіть жартуємо між собою: можливо, вони знають щось щодо нашої перемоги, тому що кількість зросла більше, ніж удвічі. Є бажаючі з Пакистану. Проте нині українські університети можуть набирати іноземних студентів на навчання в інтернеті (онлайн) лише через представництва або філіали, відкриті в тих країнах, звідки студенти. Офлайн (за присутності) дозволено без представництв.

— Які спеціальності рейтингові для закордонних вступників?

— Хореографія, музичне мистецтво, соціальна робота, психологія, освітні, педагогічні науки.

Загалом кількість студентів в університеті вже третій рік поспіль зростає. Заклад активно співпрацює з Європою, є різні програми, проєктний офіс.

Головне фото: студентки із Китаю вчилися очно у 2021 році

 Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, «Вісник Ч», фото автора

Джерело: Вісник Ч

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер Теги: Ніжинський, університет, відкрив, представництво, у Китаї, іноземних, студентів, стало, більше

Источник

Новости Чернигова