Німеччина не зможе повністю усунути військові проблеми до 2030 року – міністр оборони ФРН


Німеччина не зможе повністю усунути військові проблеми до 2030 року – міністр оборони ФРН

Борис Пісторіус (Фото: EPA)

До 2030 збройні сили Німеччини не зможуть повністю заповнити наявні проблеми. Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, передає Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Всі ми знаємо, що до 2030 року наявні прогалини не вдасться повністю закрити… На це знадобляться роки. Усі це розуміють», – сказав Пісторіус.

Як зазначається, постраждалий внаслідок недофінансування після закінчення холодної війни, бундесвер перебуває у ще гіршому стані, ніж рік тому, з огляду на те, що зброя та боєприпаси, передані Україні, здебільшого ще не замінені, кажуть експерти.

Пісторіус відмовився від подальших постачань зброї в Україну з запасів бундесверу понад оголошені зобов’язання.

«Відверто кажучи, як і в інших країнах, у нас обмежений арсенал. Як федеральний міністр оборони я не можу віддати все поспіль», – сказав він.

Міністр, призначений раніше цього року, сказав, що збільшення оборонного бюджету для досягнення цільового показника видатків НАТО у розмірі 2% від національного виробництва з нинішніх приблизно 1,5% є його найвищим пріоритетом.

Німеччина також планує військово-морську місію в Індо-Тихоокеанському регіоні наступного року та активізує партнерські відносини з ключовими країнами регіону, такими як Японія, Австралія, Індія, Індонезія, Південна Корея та Сінгапур, сказав Пісторіус.

  • У серпні 2022 року тогочасна міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що постачання зброї в Україну зі складів бундесверу незабаром стане неможливим.
  • Федеральний уряд Німеччини заявив про намір збільшити оборонні закупівлі, щоб компенсувати для бундесверу озброєння, передані Україні, але в жовтні ще не зробив необхідних для цього практичних кроків.
  • У листопаді у Німеччині заявили про велику нестачу боєприпасів для бундесверу – потрібно 20 млрд євро.

Читайте також: У Німеччині за рік майже вп’ятеро зросла кількість відмовників від військової служби

Джерело

Новости Чернигова