Нова хвиля COVID-19: в Україні зафіксували рекордну кількість звернень на номер «швидкої»

10 жовтня в Україні зафіксували рекордну кількість звернень на номер швидкої допомоги 103.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, за добу на лінію зробили понад 44 тисячі дзвінків.

На цей же період прийшлася найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів.

У відомстві зазначили, що в першу чергу це пов’язано з новою хвилею коронавірусу.

Там нагадали, що звертатися за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів і симптомів.

«Якщо ви відчуваєте біль в грудній клітці, задишку в спокої або будь-які ознаки дихальної недостатності, варто відразу телефонувати на 103. Зокрема, підставами для виклику швидкої є сатурація менш ніж 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості і інші ознаки, які загрожують життю і свідчать про критичний стан», — сказав голова МОЗ Віктор Ляшко.

Він додав, що в разі появи симптомів COVID-19 необхідно відразу повідомити свого сімейного лікаря. Саме він повинен надати рекомендації і визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

«Не займайтесь самолікуванням, одразу повідомляйте про свій стан сімейному лікарю, а якщо відчуваєте будь-який із загрозливих симптомів, то обов’язково набирайте 103. Вчасно надана медична допомога може врятувати життя та мінімізувати тяжкі наслідки для здоров’я», – додав міністр.

Фото з мережі

Источник