Нова очільниця Ніжинської міської лікарні Ольга Швець вже бачить перспективи для медзакладу

Як ми вже повідомляли, вчора, 31 січня, на щотижневій оперативній нараді міський голова Олександр Кодола представив нову очільницю КНП “Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького ” Ольгу Володимирівну Швець.

Керівник медзакладу, в якої сьогодні перший робочий день, провела брифінг, де розповіла про себе, про перші враження від зустрічі з колективом і відповіла на запитання журналістів.

В Ольги Володимирівни чималий досвід у сфері медицини, де вона працює з 1999 року. Закінчила Дніпропетровську медичну академію. Пройшла тернистий шлях від санітарки, молодшої медичної сестри до керівника медзакладів. Останнє місце роботи — директор одного з Центрів первинної медичної допомоги на Дніпропетровщині.

Ольга Володимирівна має досвід реорганізації медзакладів, що для Ніжина особливо цінно, оскільки розпочався процес приєднання районної центральної лікарні до міської. Він має завершитися створенням єдиного медичного містечка. Але попереду ще чимало кропіткої і напруженої роботи. Нова керівник виявила готовність взятися за цю справу.

Оскільки обговорювати такі теми з фахівцем, яка тільки-но обійняла посаду, ще зарано, то журналісти поставили Ользі Володимирівні низку інших, не менш цікавих, запитань.

— Яким Ви бачите майбутнє медзакладу, який очолили?

— Наразі в Україні розпочався інфраструктурний етап медичної реформи. З метою територіальної доступності медичної допомоги будуть сформовані госпітальні округи та госпітальні кластери. Щоб вчасно підготуватися до цього етапу, було заплановано об’єднання Ніжинської районної та міської лікарень.

З 2024 року Національна служба здоров’я України укладатиме договори з тими медзакладами, які відповідатимуть умовам розподілу на загальні, кластерні і надкластерні лікарні. Ми плануємо відповідати умовам кластерної лікарні.

Щоб відповідати цьому рівню, нам необхідно збільшувати спектр надання медичних послуг. З приєднанням райлікарні збільшаться робочі площі, що дасть змогу встановити ще більш високоякісне обладнання, яке ми маємо за мету придбати. Це дозволить відкрити нові відділення: реабілітаційне, дитяче, інфекційне.

Ми отримаємо відповідне фінансування закладу, збережемо робочі місця. Тобто я вже бачу перспективи для нашого медзакладу.

— Сьогодні Ваш перший робочий день. Яке Ваше перше враження від зустрічі з колективом?

— З медзакладом я трішки ознайомилася. На перший погляд, тут гарний, сформований попереднім керівником колектив. Всі, з ким я вже встигла поспілкуватися, залишили дуже приємне враження. Щодо приміщень, потрібен ремонт у деяких відділеннях, доустаткування. Коли у нас будуть угоди з НСЗУ, про які ми говорили вище, — буде і фінансування, відповідно, спроможність досягти цієї мети.

Чи не плануєте Ви скорочення медперсоналу?

— Не планую, і це 100% інформація. Нині кваліфікований медперсонал в Україні дуже цінується. Зараз лікарі і медсестри мають дуже високу кваліфікацію. А фахівців потрібно цінувати, берегти та організовувати для них комфортні умови.

— Останнім часом керівники медзакладів звітують на нарадах: кількість хворих у стаціонарі перевищує кількість ліжок. Чи збираєтесь змінювати ситуацію?

— Збираємося. У нас розроблений план по збільшенню ліжок за рахунок приєднання стаціонарів.

— Як плануєте мотивувати і залучати фахівців, зокрема, молодих, щоб вони залишалися працювати у Ніжині?

— Напевно, один з найважливіших критеріїв у роботі будь-якого фахівця — щоб його праця була гідно оцінена. Тому я як керівник дбатиму про те, щоб колектив отримував плату за професійно виконану роботу.

Обов’язково ознайомлюся з діючими у місті Програмами. Перед керівництвом міста клопотатиму про їх втілення у життя. Приватні медзаклади створюють для нас чималу конкуренцію. Але ми намагатимемося зробити так, щоб у нас було не гірше.

Буквально сьогодні до мене звернулися два інтерни із заявами про працевлаштування, бо термін інтернатури закінчився. Я даю їм «зелене світло», тому що я як невропатолог вже бачу: у Ніжинській міській лікарні надання неврологічної допомоги поставлено на високий рівень. Надається тромболізіс. У відділенні дуже досвідчений керівник, який передав інтернам свої знання. Тому я зацікавлена, щоб ці два молоді спеціалісти залишились саме у нас.

— Чи маєте намір поєднувати практику у неврології з адміністративною роботою?

— Я завжди так робила. Бо сьогодні ти — адміністратор, а завтра — просто лікар. У мене був добрий вчитель на інтернатурі — я не можу зрадити ані його, ані себе.

— Чи вперше Ви у Ніжині? Взагалі не страшно було приступати до роботи в іншому місті?

— Робота у медичній сфері скрізь однакова: що у Ніжинській лікарні, що у лікарнях Дніпропетровської області. Стратегії розвитку медреформи розповсюджуються на всі заклади нашої країни.

Чи було страшно? Так, було, бо я прийшла у новий колектив. На попередніх місцях роботи у мене склалися гарні колективи. Важко було з ними розлучатись. Сподіваюся, ми швидко знайдемо спільну мову з моїм новим колективом і далі працюватимемо на благо Ніжинської громади.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото з сайту Ніжинської міської ради

Источник