Нова прем’єрка Італії Джорджія Мелоні – політика стосовно України

Джорджія Мелоні – перша жінка на посаді Голови Ради міністрів Італії. Вона рішуче підтримує Україну у війні проти РФ. Проте її союзники протягом багатьох років мали складні стосунки з Путіним та Росією.

 

Про це докладніше – у рубриці міжнародних новин Еспресо.

 

Результати виборів

 

Заручившись підтримкою правих та ультраправих партнерів, Джорджія Мелоні отримала вотум довіри. За коментарем політичного оглядача та італійського журналіста Альберто де Філіппіс, переконливою революцією стала перемога партії «Брати Італії», адже її вплив стрімко зростає. Вибори засвідчили прагнення італійців до радикальних змін у суспільстві.

 

Проте, за словами політичного оглядача, вибори показали недосконалість виборчої системи в країні, адже голосування за закритими списками проігнорували 16 млн виборців. У новому уряді, крім «Братів Італії» – партії «Ліга» (Маттео Сальвіні) та «Вперед Італія!», яку неофіційно очолює експрем’єр Сильвіо Берлусконі.

 

Багато років емісари Кремля буквально диктували власні вимоги, проникаючи в осередки політичних партій та громадських організацій. Тому дехто переважав підтримати проросійських політиків. Давній друг Путіна Сильвіо Берлусконі напередодні виборів маніпулятивно заявив, що той лише хотів замінити уряд в Україні порядними людьми. А Джузеппе Конте свого часу надав дозвіл на прибуття в Італію російського військового контингенту для боротьби з пандемією, насправді з метою викрадення оборонних технологій.

 

З іншого боку, проросійські налаштовані ліві центристи на чолі з Енріко Летта зійшли з політичної арени. Сталася певна поразка регіональної партії «Ліга» Маттео Сальвіні, відомого дружніми стосунками з «Єдиною Росією» та ухильним ставленням до війни в Україні.

 

Запорука успіху Джорджії Мелоні

 

Перш за все – це послідовність ультраправих поглядів, вміння донести до виборців чіткі послання: зупинення імміграції, скорочення податків, зменшення впливу Європи. Певним чином перемога отримана не завдяки, а всупереч намаганням політичних опонентів, скептичному та вульгарному ставленню, особливо лівоцентристів, до неї як жінки.

 

Відповідаючи на запитання сенаторів, Джорджія Мелоні стверджує: «В Україні триває агресивна війна, з якою ми не можемо погодитись. Я не можу її прийняти, бо завжди захищала принцип легітимної оборони. Мир досягається шляхом підтримки України, дозволяючи Україні захищати себе».

 

Експерт додав, що Джорджія Мелоні вміло демонструє певний прагматизм, стримуючи крайні течії своєї партії та запобігаючи російському впливу.

     

Источник