Новини | Масована атака дронів на південь Одеської області та передмістя Києва. ППО вже збиває «шахеди»


Новини |
Масована атака дронів на південь Одеської області та передмістя Києва. ППО вже збиває "шахеди"

Скриншот бойової роботи мобільної групи

Уночі 2 серпня армія Росії запустила дрони Shahed, начинені десятками кілограмів вибухівки, для нового терористичного удару по різних областях Україні. Віддалені вибухи чують у Київській області трохи далі від столиці (джерело LIGA.net), а також на півдні Одеської (місцеві пабліки).

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Один напрямок атаки – через північно-східну ділянку кордону України, другий – з Кубані.

01:04. По «шахедах» в Київській області працює протиповітряна оборона. В Одеській області – також (там група БПЛА рухається над акваторією Чорного моря у бік півдня, Ізмаїлу).

01:41. «Шахеди» з Чорного моря наближаються до гирла Дунаю.

01:45. Загроза від дронів для Білої Церкви та Чернігова, пишуть Повітряні сили.

ДОВІДКА. «Шахед» (Shahed-136, «Герань-2») – «безхвостий» барражуючий боєприпас у формі трикутного крила, дрон-камікадзе іранського, а згодом і російського виробництва. Довжина ~3 м, розмах ~2,2 м, вага ~200 кг, у тому числі маса бойової частини ~40 кг. Дальність польоту невідома, але її вистачає на сотні кілометрів на висотах від десятків метрів та вище на швидкості ~170 км/год. Оснащений двотактним двигуном 50 к.с., чий «мопедний» звук складно переплутати з чимось іншим. Shahed-131 («Герань-1») менший, має б/ч до 15 кг. Союзник російських терористів Іран передає РФ понад 1000 «шахедів» для її геноцидної війни проти України, з 2023-го виробляють і в РФ. Вперше зафіксовано на фронті у вересні 2022-го біля Куп’янська.

Новина доповнюється…

Тим часом перегляньте відео 18+, як спрацювала засідка на російських десантників у Кліщіївці. І як журналістка розговорила вагнерівця у Білорусі на сайті знайомств.

  • 26 липня 2023 року президент Зеленський заявив, що Україна отримала посилення системи ППО — його спрямують «туди, де зараз найбільше потрібно».
  • У Кривому Розі зняли відео удару «Іскандера» по житловому будинку: «оператора» знайшли та передали його СБУ.

Читайте також: Україна тестує FPV-дрони зі штучним інтелектом: переслідують жертву без зв’язку з оператором – WP

Джерело

Новости Чернигова