Очільник Комітету Шевченківської премії йде з посади на тлі скандалу

КИЇВ. 13 березня. УНН. Очільник Комітету Шевченківської премії Юрій Макаров оголосив, що йде з посади на тлі ситуації із запропонованою ним ідеєю додаткових премій «За внесок у перемогу» і затриманням оприлюднення результатів цьогорічного конкурсу. Про це пише УНН, посилаючись на Facebook Макарова.

Деталі

За словами Макарова, він виступив з ініціативою доповнити список номінацій додатковими преміями «За внесок у перемогу», оскільки з початку повномасштабної війни «з’явилася неймовірна, неуявна кількість вартісних мистецьких творів, проєктів і явищ, які робляться на ентузіазмі й у буквальному сенсі наближають перемогу України». Він розповів, що Президент Володимир Зеленський підтримав цю пропозицію під час зустрічі з діячами культури 9 березня, а Офіс Президента «затримав оприлюднення результатів конкурсу 2023 з метою оголосити переможців усіх разом 22 травня».

Однак, додав колишній очільник, представники мистецької спільноти та громадяни «сприйняли цей крок як політичну спекуляцію, намагання влади призначити «своїх» висуванців або применшити вагу вже визначених лавреатів».

«Мої спроби пояснити своє бачення, відкоментувати реальний хід подій, ба, навіть виправдовуватися… не було почуто. Активна частина суспільства переконана, що я виконую чиєсь замовлення, «відпрацьовую», «прогинаюся» і таке інше», — написав Макаров.

Він зауважив, що члени Комітету з Національної премії теж не підтримали ініціативу, аргументувавши це тим, що додаткова премія «призведе до девальвації найвищої державної нагороди, підірве довіру до неї».

Цитата

«Оскільки я мимоволі виступив «збудником» нікому не потрібних конфліктів у команді й, на жаль, значно ширше, обурення небайдужих громадян, після довгих роздумів не бачу іншого виходу, як скласти з себе повноваження голови й члена Комітету з національної премії імені Тараса Шевченка…

Іду з цієї почесної посади з відчуттям того, що наша попередня спільна праця якось сприяла зміцненню та оновленню вітчизняної культури. Бажаю колегам і надалі демонструвати чесність і принциповість до самого кінця їхньої каденції», — підсумував Макаров.

Додамо

Також з Комітету вийшла художниця Влада Ралко. Про це вона повідомила Суспільне Культура.

Нагадаємо

11 березня оголосили переможців Шевченківської премії 2023 року.

Джерело: УНН