Оновили стандарти лікування: хворі на коронавірус чернігівці не робитимуть повторний ПЛР-тест, щоб їх визнали здоровими

Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема у міністерстві змінили критерії шпиталізації, визначення одужання та ступеню важкості перебігу захворювання.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

За його словами, у стандарті оновили класифікацію захворювання за важкістю перебігу. Зокрема, рівень насиченості крові киснем, необхідний для визначення ступеню перебігу хвороби як середньої тяжкості, змінили з 93% до 92%.

Також уряд змінив критерії для шпиталізації хворих, зокрема, щодо частоти дихання (менше за 10 або більше за 30 на хвилину), насиченості крові киснем (менш як 92%) та наявності порушень свідомості. Також пацієнтів шпиталізуватимуть у випадку наявності низки супутніх захворювань.

Новий стандарт також передбачає зміни критеріїв одужання. Зокрема, відтепер пацієнта вважатимуть здоровим у разі, якщо він відповідає одному з наступних пунктів:

 • Відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Тобто, не потрібно проводити;
 • Відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу для ПЛР-тестування у разі, якщо воно підтвердило наявність захворювання;
 • Відсутність клінічних проявів за умови отримання негативного результату тестування за методом ПЛР.
 • «Всі ці три критерії є рівноцінними і для прийняття рішення про завершення амбулаторно-клінічного лікування може бути використаний будь-який з них», – повідомив Ляшко.

  Такі стандарти мають особливе значення для регіонів, де спостерігається високе навантаження лабораторій, що проводять ПЛР-тестування.

  «Критерій про завершення амбулаторно клінічного лікування – не потрібен додатковий тест. Якщо пройшло 10 днів з моменту появи симптомів, і 3 дні впродовж цього періоду симптомів не було, то людина не виділяє вірус і не може інфікувати інших людей. У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я навіть якщо ця людина була госпіталізована, дозволяється переводити цю людину до інших відділень», – зазначив він.

  Окрім цього, Ляшко розповів, що МОЗ виділило 572 мільйони гривень для забезпечення стаціонарів киснем, а загалом у медзакладах України вже нараховується 16 тисяч ліжок з підключеним киснем. При цьому він наголосив, що навіть цієї кількості ліжок буде недостатньо у разі, якщо населення не дотримуватиметься протиепідемічних норм.

  Источник

  Новости Чернигова