Оптимізація. Школам у Чернігові спробують частково вимикати тепло

Через те, що нині школи Чернігова працюють у карантинному режимі, міська влада проаналізує можливості ощадливої роботи закладів. Зокрема, скорочення видатків на опалення.

На сьогодні школи Чернігова у звичному режимі працюють лише для учнів початкових (1–4 класів). Тоді як середня та старша школи отримують знання дистанційно.

Разом з тим, за словами начальник управління освіти Василь Білогура, за опалювальний сезон з міського бюджету на тепло у закладах освіти витрачається близько 80 мільйонів гривень.

У зв’язку з цим міський голова Владислав Атрошенко доручив підлеглим вивчити можливість оптимізації витрат – часткового вимкнення тепла там, де немає необхідності витримувати санітарні норми щодо температури. Або, наприклад, протягом вихідних.

– Навчається зараз у школах приблизно третина дітей. Якби ми могли з цієї суми зекономити хоча би 30–40 мільйонів… Потрібно порахувати з фахівцями: чи можливо вимикати опалення у приміщеннях, які не використовуються? Щоб система працювала і забезпечувала там умовно 8–10 градусів, – запропонував мер.

Василь Білогура зауважив, що значна частина приміщень – спільного використання (спортзали, їдальні, коридори), проте заступник міського голови Андрій Черненко отримав указівку до найближчої п’ятниці (13 листопада) проконсультуватися з фахівцями і визначитися з відповідями щодо технічних умов для такого частково вимкнення, зі строками і вартістю процедур, аби з’ясувати доцільність їх застосування.

Источник

Новости Чернигова