Ордер на арешт Путіна: ПАР завила, що усвідомлює свої зобов’язання як учасника МКС


Ордер на арешт Путіна: ПАР завила, що усвідомлює свої зобов'язання як учасника МКС

Путін (Фото: EPA)

Уряд Південно-Африканської республіки «пам’ятає про свої юридичні зобов’язання», пов’язані з міжнародним ордером на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Про це заявив Вінсент Магвенья, прессекретар президента ПАР, повідомляє Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов’язання. Проте до саміту (БРІКС. – Ред) ми продовжимо взаємодію з різними відповідними зацікавленими сторонами» – заявив Магвенья.

Прессектетар президента сказав, що ПАР «бере до відома повідомлення про ордер на арешт, виданий МУС… Південна Африка, як і раніше, віддана миру і висловлює підкреслене бажання, щоб конфлікт в Україні був урегульований мирним шляхом через переговори».

Очікується, що Путін відвідає Південну Африку у серпні для участі у саміті БРІКС за участю лідерів Бразилії, РФ, Індії, Китаю та ПАР.

17 березня повідомлялося, що ПАР ратифікувала Римський статут МКС та несе юридичний обов’язок забезпечити виконання ордера на арешт Путіна, якщо у неї виникне така можливість.

  • 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України.
  • Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що рішення МКС видати ордер на арешт Путіна та Львово-Бєлової означає, що за межами Росії вони мають бути заарештовані та передані до суду.

Читайте також: Шойгу, Лаврову, Патрушеву приготуватись. У Гаазі дали ордер на арешт Путіна: що далі

Джерело